Archiwum wiadomości z dnia: 2015-11-13

 


KUDRIASZOW: REWANŻ Z DURODOLĄ KONIECZNY

Mistrzostwo świata w wadze junior ciężkiej to niedawna był główny cel Dmitrija Kudriaszowa (18-1, 18 KO). Priorytety się jednak zmieniły - teraz Rosjanin przede wszystkim chce się zrewanżować Olanrewaju Durodoli (22-2, 20 KO), który sensacyjnie go pokonał 4 listopada na gali w Kazaniu.

HOLYFIELD: GOŁOWKIN NUMEREM JEDEN P4P

Trwa dyskusja nad tym, kto po przejściu na emeryturę Floyda Mayweathera Jr zasługuje na miano króla rankingu P4P. Giennadij Gołowkin (34-0, 31 KO) ma mocną pozycję wśród kibiców, ale większość kolegów po fachu zarzuca mu, iż za mało jeszcze osiągnął i ma wciąż sporo do udowodnienia. Innego zdania jest natomiast jedyny w historii czterokrotny mistrz wszechwag, emerytowany Evander Holyfield.


PETER FURY: SZYKUJE SIĘ ŚWIETNA WALKA

- Wszystko przebiega fantastycznie, tak jak chcieliśmy - zapewnia Peter Fury, wujek i trener Tysona Fury'ego (24-0, 18 KO), który za piętnaście dni skrzyżuje rękawice z Władimirem Kliczką (64-3, 53 KO), mistrzem świata wagi ciężkiej według organizacji WBA, WBO i IBF.
MME KOŁOBRZEG 2015: SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI

Dokładnie za tydzień w kołobrzeskiej Hali Milenium rozpoczną się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Boksie (European Youth Boxing Championships). W tych prestiżowych zmaganiach kontynentalnych wystąpi około 230 pięściarzy z 38 różnych krajów. W tym gronie znajdzie się także dziesięciu reprezentantów Polski.