LIGA WSB: HUSARIA BĘDZIE TRENOWAĆ WE WŁOSZECH

Od 25 listopada pięściarze Rafako Hussars Poland przygotowywać się będą do swego czwartego sezonu w lidze World Series of Boxing. W grudniu zaplanowany jest dwutygodniowy obóz we Włoszech.

- Podobnie jak we wcześniejszych latach bazą drużyny będzie hala Torwaru w Warszawie. Zespoły uczestniczące w rozgrywkach WSB w 2016 roku zostały inaczej podzielone niż w zeszłym roku, dlatego też będzie sporo mniej meczów – mówią szefowie Husarii, Jarosław Kołkowski i Jacek Szelągowski.

Bokserzy Rafako Hussars Poland trafili do grupy C, a ich rywalami będą Rosjanie, Argentyńczycy i Wenezuelczycy. Łącznie każda drużyna rozegra sześć meczów, co oznacza, że poszczególnie zawodnicy w tej rundzie stoczą maksymalnie trzy walki. Kolejne dopiero w fazie pucharowej.

Zanim rozpoczną się mecze WSB, już wkrótce kadra narodowa, w której są zawodnicy Husarii, wystąpi w turnieju w Tampere oraz zmierzy się w spotkaniu kontrolnym z Litwą na wyjeździe.

- Od 25 listopada najlepsi polscy pięściarzy zaczną przygotowania do ligi WSB. Z kolei w dniach 8-23 grudnia zaplanowane jest zgrupowanie w Livigno – dodali przedstawiciele Husarii.

Wcześniej, tj. 5 grudnia na zawodach w Łęcznej, wystąpią niektórzy z zawodników Rafako Hussars Poland, między innymi ćwierćfinalista Mistrzostw Świata i Europy Dawid Jagodziński (-49 kg).

Obecnie Dawid oraz Wicemistrzowie Europy - Tomasz Jabłoński (-75 kg) i Igor Jakubowski (-91 kg), z trenerem Zbigniewem Raubo przebywają na zgrupowaniu leczniczo-sportowym w Krynicy.

- Mamy wszystko co nam potrzeba do regeneracji – rozmaite zabiegi lecznicze, masaże, chodzimy na basen, siłownię. Byliśmy też na lodowisku, ale hokeistów z nas nie będzie. Na tafli lodowej w drużynach hokejowych są potrzebni bokserzy, ale wolimy pozostać przy boksie w ringu – powiedział Jabłoński.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: rogal
Data: 13-11-2015 20:45:55 
Kiedy można spodziewać się rozpiski meczów w Polsce ?

Pozdrawiam
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.