Archiwum wiadomości z dnia: 2015-08-09

 


PORAŻKA TONEYA. 'ŻE TEŻ KTOŚ DAŁ MU LICENCJĘ'

Nie ulega wątpliwości, że z bogatego arsenału Jamesowi Toneyowi (76-10-3, 46 KO) pozostała już jedynie mocna gęba. Najlepiej świadczy o tym sobotnia porażka przebrzmiałego mistrza trzech kategorii wagowych, który jeszcze niedawno przekonywał, że może podbić wagę ciężką, z anonimowym Charlesem Ellisem (10-3-1, 8 KO).
WIDEO: PULEV vs ANDREASEN (-91kg)

Obiecywaliśmy Wam, że nasza praca nie pójdzie na marne. Walki Polaków i ich rywali mamy rozłożone na czynniki pierwsze, dlatego teraz zaczynamy Wam pokazywać walki wielkich faworytów. Na początek Tervel Pulev - młodszy brat sławnego Kubrata, i jego starcie z Jimem Hassenteufelem Andreasenem (-91kg). Wygrał Bułgar niesiony dopingiem swoich kibiców.
JAKUBOWSKI PRZED WALKĄ Z 'KRÓLEM ALBANII'

Igor Jakubowski zdążył się już zaaklimatyzować w bułgarskim Samokowie, a dobry nastrój oczywiście nie opuszcza naszego "ciężkiego" przed premierowym występem na mistrzostwach Europy. W poniedziałek "Cygan" wejdzie do ringu z Christianem Demajem, zawodnikiem mającym doświadczenie w lidze World Series of Boxing (na rozkładzie ma m.in. Krzysztofa Kowalskiego). Demaj jest wielokrotnym mistrzem swojego kraju, dlatego Polak szykuje się na wojnę z "Królem Albanii".


WIDEO: PREZENTUJEMY WALKĘ NAJBLIŻSZEGO RYWALA IGORA JAKUBOWSKIEGO

Christian Demaj, wielokrotny mistrz Albanii wagi ciężkiej, który dwa sezony temu w rozgrywkach WSB pokonał Krzysztofa Kowalskiego, będzie najbliższym rywalem Igora Jakubowskiego (-91kg) w drugiej rundzie Mistrzostw Europy Seniorów. Nasi wysłannicy pracują nad tym, byście mieli jak najlepszy obraz sytuacji, dlatego prezentujemy Wam przeciwnika Polaka i jego wygraną potyczkę z Elvirem Sendro!MAŁE PIĘŚCI: NOWE WOJNY SUKCESYJNE (cz. 4)

Czwarta część proroczej oktalogii ''Małych pięści'', która opisuje przebieg najważniejszych walk nadchodzącego okresu bezkrólewia. Tym razem bierzemy na warsztat pojedynek Brook vs Thurman, jak zawsze rzucając wyzwanie dziennikarzom i czytelnikom. Ta wojna się nigdy nie skończy.


MOSLEY WYTRĄCIŁ PAPIEROSA Z UST MAYORGI

Gorąco było podczas konferencji promującej zaplanowaną na 29 sierpnia walkę Shane'a Mosleya (47-9-1, 39 KO) z Ricardo Mayorgą (31-8-1, 25 KO). Pięściarz z Nikaragui, znany z tego, że prowadzi niezbyt sportowy tryb życia, przystąpił do tradycyjnego spotkania twarzą w twarz z papierosem w ustach. "Słodki" ani myślał tego znosić.MAYORGA: NAJPIERW DZIADEK MOSLEY, POTEM CHAVEZ JR

Ricardo Mayorga (31-8-1, 25 KO) zawsze miał niewyparzoną gębę, lecz stały za tym wyniki sportowe. Potem jego ciosy nie robiły już takiego wrażenia na rywalach, więc i jego groźby na konferencjach prasowych nie miały już takiej wymowy. Przy okazji zbliżającej się potyczki z Shane'em Mosleyem (47-9-1, 39 KO) popularny "El Matador" oczywiście też ma coś do powiedzenia.
'PUNCHER' WRACA W PONIEDZIAŁEK W POLSACIE SPORT NEWS

W najbliższy poniedziałek o godzinie 20 na antenie Polsatu Sport News można będzie obejrzeć pierwszy po przerwie magazyn sportów walki "Puncher" - poinformował wczoraj na swoim Twitterze dziennikarz stacji, Mateusz Borek. Punktem przewodnim będą raporty z przygotowań pięściarzy i pięściarek, którzy mają wystąpić we wrześniu na Polsat Boxing Night w Łodzi.RAUBO: GORĄCE PODSUMOWANIE WALKI JABŁOŃSKIEGO

Zbigniew Raubo podkreślał wielokrotnie, że na mistrzostwach Europy w bułgarskim Samokowie nie ma łatwych rywali, a nasi reprezentanci od początku muszą dawać z siebie wszystko. Tak też zrobił Tomasz Jabłoński, który w konfrontacji z niewygodnym Finem Dmytro Tretyakiem postawił na atak, co poskutkowało triumfem przez dyskwalifikację w trzeciej rundzie, bowiem rywal zbyt często uciekał się do nieczystych zagrań. Posłuchajcie, co po pierwszym sukcesie naszej "Pantery" powiedział szkoleniowiec polskiej reprezentacji - uśmiechu nie brakowało, ale to dopiero pierwszy krok.


WIDEO: PREZENTUJEMY WALKĘ NASTĘPNEGO RYWALA TOMASZA JABŁOŃSKIEGO

Leon Chartoi będzie drugim rywalem Tomasza Jabłońskiego (-75kg) podczas trwających w Bułgarii Mistrzostw Europy Seniorów 2015. W pierwszym występie Szwed pokonał Victora Carapcevschii. Wcześniej pokazywaliśmy Wam walkę Polaka, teraz prezentujemy pojedynek jego najbliższego przeciwnika. Oceńcie sami jego umiejętności pod kątem spotkania z Tomkiem.