Archiwum wiadomości z dnia: 2015-07-16

 


DAWID MICHELUS - Z SOFII, PO DAUHĘ, AŻ PO RIO...

Liczący obecnie 22 lata Dawid Michelus na młodzieżowym ringu pokonał wicemistrza olimpijskiego. Był trzecim pięściarzem Igrzysk Olimpijskich Młodzieży i Młodzieżowych Mistrzostw Świata. Tymczasem w kolejnym etapie na seniorskim ringu jego kariera nieco przygasła. Nam po wygranej walce podczas IV Turnieju o Puchar Bombardierów z Wybrzeża, który odbył się w Gdyni, udało się porozmawiać z jednym z bardziej uzdolnionych polskich pięściarzy.
MATEUSZ RZADKOSZ POMŚCI WPADKI ŚWIERZBIŃSKIEGO I DĄBROWSKIEGO?

Cztery tygodnie temu Mateusz Rzadkosz (1-0) udanie zadebiutował na ringu zawodowym, pokonując w Ostrowcu Świętokrzyskim doświadczonego Dzianisa Makara. Kibice nie mieli okazji obejrzeć tej walki, ale nowy nabytek stajni Tymex Boxing Promotion z każdą minutą zyskiwał coraz wyraźniejszą przewagę, posyłając w końcówce rywala na deski. Skończyło się wygraną na punkty.


BASILE PRZETESTUJE LUCASA BROWNE'A

Lucas Browne (22-0, 19 KO) ma zagwarantowany pojedynek o pas organizacji WBA w wadze ciężkiej w wersji Regular na początku przyszłego roku ze zwycięzcą potyczki Czagajew vs Oquendo. Dla podtrzymania aktywności wystąpi 14 sierpnia na ringu w Melbourne. Jak można się domyśleć, nazwisko rywala nie rzuca na kolana.
FOTORELACJA: TEPER CIĘŻSZY OD PRICE'A

Nieoczekiwanie to Erkan Teper (14-0, 9 KO) okazał się cięższy od Davida Price'a (19-2, 16 KO) przed jutrzejszą walką o wakujący tytuł mistrza Europy królewskiej kategorii. Niemiec zanotował 114,3 kilograma, natomiast wyższy Anglik 113,1 kg. W rozwinięciu krótka fotorelacja z ceremonii ważenia.