PROMOTOR GOŁOWKINA O POTENCJALNEJ WALCE Z HOPKINSEM

Obóz Giennadija Gołowkina (33-0, 30 KO) nie wyraża dużych chęci do walki ze słynnym Bernardem Hopkinsem (55-7-2, 32 KO). - Jedyne, co nas teraz interesuje, to unifikacja pasów w wadze średniej - powiedział promotor Kazacha Tom Loeffler, zapytany o możliwą walkę z 50-letnim "Kosmitą".

BERNARD HOPKINS CHĘTNY NA STARCIE Z GOŁOWKINEM

Chętny na starcie z Gołowkinem jest sam Hopkins, który pomimo słusznego wieku cały czas liczy na wielkie wyzwania. Pięściarz z Filadelfii chciałby jednak umownego limitu wagowego, tymczasem "GGG" woli się skoncentrować na rywalizacji w kategorii średniej, gdzie za kilka miesięcy czeka go wielka walka ze zwycięzcą potyczki Cotto-Alvarez. Mówi się też o możliwym pojedynku z czempionem IBF Davidem Lemieux.

Data kolejnego występu Gołowkina jest na razie nieznana, ale możliwe, że będzie to 17 października. Tego dnia promująca go grupa K2 Promotions planuje zorganizować galę w Nowym Jorku, gdzie Kazach ma już sporą rzeszę kibiców.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 16-07-2015 11:35:30 
To było do przewidzenia. Popularność Kata wśród niedzielnych kibiców i generowane przez niego pieniądze nigdy nie szły w parze z jego umiejętnościami i legendą wśród fanów boksu. A zestawienie byłoby świetne - tak naprawdę pierwszy poważny test GGG.
 Autor komentarza: zombi
Data: 16-07-2015 11:52:49 
Żaden test. Boks Hopkinsa już od jakiegoś czasu sprowadza się w zasadzie do przeszkadzania przeciwnikowi. Paraliżowanie akcji przeciwnika, wyszukane klincze, tak aby jak najmniej zebrać. Świetna technika, ale już nie ta szybkość i intensywność walki, dlatego Hopkins nie ma szans rywalizować na najwyższym poziomie, a taki właśnie byłoby z GGG. Kazach przy swoim bardzo destrukcyjnym stylu, intensywności boksowania, bardzo mocnym ciosie, odebrałby dużo zdrowia hopkinsowi. Niepotrzebna walka.
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 16-07-2015 12:07:49 
Właśnie ten niewygodny, śliski, brudny styl, jaki prezentuje Hopkins mógłby się w teorii świetnie sprawdzić przeciwko GGG. Szczególnie w kontekście potencjalnej walki z Wardem. I to mimo tego, że BHop najlepsze lata ma już za sobą i musiałby trochę zbijać.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 16-07-2015 12:17:42 
"tymczasem "GGG" woli się skoncentrować na rywalizacji w kategorii średniej, gdzie za kilka miesięcy czeka go wielka walka ze zwycięzcą potyczki Cotto-Alvarez"


ŁOŁ skąd macie takie info?

Po pierwsze, to walka Cotto vs Alvarez nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona, tylko Oscar stwierdził, że dogadali się z Cotto.

Po drugie, to nawet nie wiadomo, czy walka Canelo vs Cotto będzie miała status obrony pasa WBC, bo do tego potrzeba zgody GGG, tak przynajmniej ze 2 tyg. temu wypowiadał się Sulaiman,

Po trzecie, to fakt, iż zwycięzca tego starcia będzie zobowiązany przez WBC do walki z Kazachem, nie oznacza, że do walki GGG vs Canelo/Cotto dojdzie, a już tym bardziej za kilka miesięcy.

Oscar mówił, że w ciągu 2 lat nie dojdzie do walki Canelo vs GGG, a Cotto powiedział, że nikt mu wyznaczać rywali nie będzie i jak stwierdzi, że walka z GGG nie jest dla jego kariery dobra, to pas WBC zostawi i pójdzie swoją drogą.
 Autor komentarza: Barkley00
Data: 16-07-2015 12:25:05 
Gdybym był jak skretyniali fanboye GGG co bredzą jakoby Ward bał się Gołowkina, to powiedziałbym teraz, że Kazach obawia się Hopka. Szczerze, nie wiem dlaczego nie jest zainteresowany.Łatwa by nie była, nic do zyskania, wiele do stracenia, ale z drugiej strony Giennadij zdobyłby bardzo dużo doświadczenia na takiej potyczce. Byłby dużym faworytem, Hopek jest za stary i urwałby co najwyżej 2-3 rundy. Wg. mnie to wymarzone przetarcie dla GGG przed walką z Wardem. Ja na miejscu obozu kazacha brałbym w ciemno.
 Autor komentarza: Krusher
Data: 16-07-2015 12:42:46 
To byłaby trudna walka dla GGG.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 16-07-2015 12:56:29 
z Hopkinsem zawsze trudna walka

GGG jest w glupiej sytuacji bo chce unifikowac a inni mistrzowie maja swoje plany
sytuacja z WBC tez niejasna
 Autor komentarza: Blancos
Data: 16-07-2015 12:56:35 
Wszystko zależy nie od GGG, a od Hopkinsa. Styl GGG każdy zna, ale rozgryźć B-Hopa to już poważniejsze zadanie.

Walka może być taka jak każda inna w wykonaniu GGG czyli wejście w półdystans, uderzenie, odejście, seria, koniec, a może być cholernie trudna ze względy na śliski styl Hopkinsa.

Hopkins tą walką może zrobić coś, co zrobił Froch - odejść będąc na szczycie. Jeśli przygotuje się taktycznie na GGG (przygotowanie siłowe nie ma znaczenia, bo choć BHOP walczy w wyższej wadze, to ma uderzenie słabsze od GGG) i dobierze odpowiednie, tylko jemu znane sztuczki - będzie cholernie ciekawie. Ciosy GGG mogą pruć powietrze, a to dla Kazacha będzie niewątpliwie nowością.

Rozum podpowiada GGG, a serce jest za B-Hopem. Stawiam na Gołovkina.
 Autor komentarza: Barkley00
Data: 16-07-2015 13:44:22 
Blancos

Dobra analiza, ale Hopkins jest już za stary moim zdaniem. Urwie max 3 rundy, choc marzyłoby mi się, żeby pokonał Gołowkina. Moim marzeniem byloby zobaczyc Prime Hopkinsa, z końca lat 90-tych przeciwko GGG. Ten B-Hop z Echolsa czy Johnsona spuściłby porządne lanie Gienkowi, ale niestety ten czas minął:(. Obecnie jak dla mnie GGG 80:20.
 Autor komentarza: StewRoid
Data: 16-07-2015 14:17:55 
eh żeby jeszcze Gołowkin tego nie żałował. Tyle narzekają na brak klasowych rywali a to już kolejny którego zlewają. Z wardem już nie wiem jak to było ale team Kazacha chyba też nie jest bez winy. Teraz Hopkins, Lara też już od dłuższego czasu dopomina się walki.
Ja widzę to tak że Canelo obije Cotto ale zostanie w junior średniej, albo jeszcze parę catchów stoczy, Cotto zakończy karierę i znowu będzie płacz Sanceza że nie ma żadnego śmiałka gotowego podjąć rękawicę. Sami sobie trochę szkodzą.
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 16-07-2015 14:35:32 
Żałować nie będzie. To zestawienie fajne dla kibica, ale niekoniecznie dla Kazacha. On szuka kasowych a nie klasowych rywali i to jest naturalne. A potencjalny pojedynek z Hopkinsem to ryzyko niewspółmierne do kasy.
 Autor komentarza: StewRoid
Data: 16-07-2015 17:35:36 
Nie wiem dokładnie jakby to wyglądało od strony finansowej ale wydaje mi sie ze ta walka moglaby naprawdę dobrą kase wygenerowac. Bardzo prawdopodbne ze najwieksza w karierze Kazacha
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 16-07-2015 17:46:46 
StewRoidData: 16-07-2015 17:35:36

być może i największa, jednak ryzyko porażki w takim pojedynku istnieje. Po co GGG ma ryzykować? 2 walki w MW z przeciwnikami podobnej klasy co do tej pory i wyjdzie na to samo pod względem finansowym. Współczynnik ko wzrośnie a i może jeszcze jakiś pas się trafi.
 Autor komentarza: samqualis
Data: 16-07-2015 20:30:57 
gienia ma 33 lata a dalej chce sie kisic w sredniej gdzie nie ma nikogo ciekawego . powodzenia ;-)
 Autor komentarza: StewRoid
Data: 16-07-2015 22:17:10 
No cóż w takim razie plakanie jego sztabu o wielkie walki brzmi zalosnie bo te zazwyczaj wiążą się z większym ryzykiem.
 Autor komentarza: Shay
Data: 17-07-2015 01:00:50 
Chyba co poniektorzy fani Hopkinsa zapomnieli, ze sam Hopkins ledwo kilka miesiecy temu dostal w pape 120- 108 w starciu z najbardziej przypominacym stylem Kazacha piesciarza wagi polciezkiej. W jakim w ogole limicie mialoby sie to odbyc?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.