MISTRZOSTWA EUROPY W SOFII: POTWIERDZIŁY SIĘ NASZE INFORMACJE

Potwierdziło się to, o czym pisaliśmy wczoraj. Wszystkie podane przez nas nazwiska "załapały się" na listę powołanych na sierpniowe Mistrzostwa Europy w Sofii.

Sześciu pięściarzy drużyny Rafako Hussars Poland znalazło się w siedmioosobowym składzie reprezentacji Polski na turniej w Sofii.

- W kadrze na ME są Dawid Jagodziński -49 kg, Dawid Michelus -60 kg, Daniel Adamiec -64 kg, Tomasz Jabłoński -75 kg, Mateusz Tryc -81 kg, Igor Jakubowski -91 kg i Paweł Wierzbicki +91 kg – powiedział trener reprezentacji kraju i Husarii Zbigniew Raubo.

Z tej siódemki, w lidze World Series of Boxing występowali Dawid Jagodziński, Dawid Michelus, Tomasz Jabłoński, Mateusz Tryc i Mistrz Unii Europejskiej Igor Jakubowski, a debiut odnotował też były Młodzieżowy Wicemistrz Świata Paweł Wierzbicki.

- Początkowo miałem inną koncepcję, bowiem chciałem aby w wadze -60 kg zaboksował brązowy medalista Igrzysk Europejskich Mateusz Polski, ale on po turnieju w Baku ma przerwę w treningach. W kategorii -64 kg wystąpiłby wtedy Dawid Michelus, a -69 kg Daniel Adamiec. Myślę, że ci dwaj ostatni bokserzy z czasem przejdą do tych wag, ale na razie zostają w niższych – mówi Zbigniew Raubo.

Ciekawie wyglądała rywalizacja o miejsce w składzie np. w kategorii -81 kg. Na sparingach Mateusz Tryc okazał się lepszy od Arkadiusza Szwedowicza, z którym przegrał niejednogłośnie w finale Mistrzostw Polski Seniorów w Szczecinie.

Przed wyjazdem do Bułgarii część kadrowiczów wystąpi jeszcze w Turnieju Międzynarodowym w niemieckim Halle, a potem dołączy już do reprezentacji trenującej w Cetniewie.

- Mistrzostwa Europy w Sofii to nie tylko szansa na medale, ale i zdobycie kwalifikacji na jesienne Mistrzostwa Świata w Doha. Spodziewam się, że w Bułgarii zjawi się cała europejska czołówka, a walka o podium będzie niezwykle zacięta – dodał trener.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.