Archiwum wiadomości z dnia: 2015-07-10

 


ROY JONES JR ZABOKSUJE O MISTRZOSTWO MALTY

42-letni Anglik Tony Moran (15-6, 5 KO) będzie rywalem słynnego Roya Jonesa Jr (61-8, 44 KO) w jego debiucie w Wielkiej Brytanii. Pojedynek odbędzie się 12 września na gali w Liverpoolu, a jego stawką będzie... międzynarodowe mistrzostwo Malty w wadze junior ciężkiej.
MACIEJ MISZKIŃ: CHĘTNIE ZMIERZĘ SIĘ Z OPALACHEM

- Jestem po wstępnej rozmowie z promotorem na temat mojego udziału na wrześniowej gali Polsat Boxing Night w Łodzi. Wyraziłem chęć udziału w tym przedsięwzięciu. Chciałbym zmierzyć się z najlepszym polskim zawodnikiem, gdyż właśnie takie jest założenie tej imprezy. Według mnie ciekawym zestawieniem byłaby potyczka z Opalachem, ponieważ ewentualna wygrana nad nim spowodowałaby milowy krok naprzód w mojej karierze - mówi czołowy polski pięściarz wagi super średniej, Maciej Miszkiń (17-3, 4 KO).


A GDYBY TAK... PROPOZYCJA REGULAMINU KADRY SENIORÓW

Wciąż sporo kontrowersji wśród kibiców i trenerów klubowych wzbudzają kryteria powoływania zawodników na najważniejsze imprezy. Niemal przy każdym opublikowanym składzie znajdzie się ktoś, kto próbuje podważyć decyzję selekcjonera. A gdyby tak powstał konkretny regulamin regulujący kto, za co i dlaczego? Otóż powstał, już rok temu, ale nikt nie zdecydował się dotąd wziąć go pod uwagą, a może byłoby warto?
ARREOLA NIE CHCE NADGODZIN I POSZUKA NOKAUTU

Za osiem dni Chris Arreola (36-4, 31 KO) i Fred Kassi (18-3, 10 KO) skrzyżują rękawice na ringu w El Paso. Dla tego pierwszego stawka będzie podwójna, gdyż w razie efektownego zwycięstwa już pod koniec września może zaatakować Deontay Wildera (34-0, 33 KO) i należący do niego pas federacji WBC wagi ciężkiej.

CZY FLANAGAN I CROLLA PÓJDĄ W ŚLADY HATTONA?

Dziesięć lat temu uwielbiany na wyspach Ricky Hatton (45-3, 32 KO) po niesamowicie zażartej bitwie wywalczył w Manchesterze tytuł mistrza świata zwyciężając przed czasem twardego Kostyę Tszyu (31-2, 25 KO). Już niedługo dwaj następcy z rodzinnego miasta "Hitmana" mają szansę powtórzyć ten wyczyn. Pierwszym z nich jest Terry Flanagan (27-0, 10 KO), który w tę sobotę skrzyżuje pięści z Jose Zepedą (23-0, 20 KO) o wakujący pas WBO wago lekkiej. Natomiast tydzień później Anthony Crolla (29-4-2, 11 KO) spróbuje zdetronizować Darleysa Pereza (32-1, 20 KO) - czempiona WBA World tej samej kategorii.


SIERGIEJ KOWALIOW: HBO GREATEST HITS

Najlepszy pięściarz wagi półciężkiej Siergiej Kowaliow (27-0-1, 24 KO) za dwa tygodne stanie do obrony tytułów mistrzowskich WBA Super, IBF i WBO. Rywalem "Krushera" będzie mocny Nadjib Mohammedi (37-3, 23 KO), ale po ostatnich wyczynach Rosjanina chyba nikt nie wierzy, że Francuz może zaskoczyć czempiona.
JACKSON OD TERAZ W NAROŻNIKU BRYANTA JENNINGSA

Pod koniec kwietnia Bryant Jennings (19-1, 10 KO) stoczył zaskakująco dobrą i momentami w miarę wyrównaną walkę z Władimirem Kliczką, urywając mistrzowi kilka rund, lub będąc w nich równorzędnym rywalem. Nie wiadomo jeszcze kiedy wojownik z Filadelfii wróci do gry, ale gdy w końcu pojawi się w ringu, to już z nowym szkoleniowcem w narożniku.

JEST OFERTA DLA WILDERA NA WALKĘ Z BRIGGSEM

Od jakiegoś czasu mówi się, że Deontay Wilder (34-0, 33 KO) do drugiej dobrowolnej obrony pasa WBC wagi ciężkiej podejdzie 26 września. Konkretnego rywala nie ma, choć w kuluarach mówi się o Chrisie Arreoli. Ale "Brązowy Bombardier" ma też na stole ofertę spotkania z Shannonem Briggsem (58-6-1, 51 KO).