Archiwum wiadomości z dnia: 2015-06-12

 ANDRZEJ GMITRUK O PAWLE KOŁODZIEJU W WADZE CIĘŻKIEJ

Pod koniec czerwca w swojej Krynicy po pierwszej porażce powróci w końcu Paweł Kołodziej (33-1, 18 KO). Popularny "Harnaś" postanowił sporo zmienić w swojej karierze i od teraz trenuje pod okiem Andrzeja Gmitruka. W najbliższym starcie zadebiutuje też w wadze ciężkiej, krzyżując rękawice z Jakovem Gospiciem (15-12, 11 KO) z Chorwacji. Posłuchajcie co o tych ruchach myśli sam trener Gmitruk.

KRZYSZTOF KRAŚNICKI KOMENTUJE WERDYKT WALKI MASTERNAK-MULLER

Nie milkną echa werdyktu walki Mateusza Masternaka (35-3, 25 KO) z Johnnym Mullerem (19-4-2, 13 KO). Polak pomimo wyraźnej dominacji i dwóch liczeń rywala został obrabowany na ringu w RPA z wygranej. Niestety ten krzywdzący werdykt został utrzymany. Poprosiliśmy więc o komentarz w tej sprawie Pana Krzysztofa Kraśnickiego, przewodniczącego Wydziału Polskiego Boksu Zawodowego, który wstawił się za wrocławianinem i wystosował oficjalne pismo do władz bokserskich w RPA. Niestety bez rezultatu. Oto co powiedział nam wczoraj Pan Krzysztof.


ELIMINACJE DO XXII OOM 2015 - GRUDZIĄDZ

Prawie 70 pojedynków doprowadzi do wyłonienia złotych medalistek podczas trwających eliminacji w Grudziądzu (11-14.06.2015). Najwyższe stopnie podium gwarantują starty w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Prezentujemy zawodniczki, które stanęły do rywalizacji w zawodach oraz program imprezy.


ZA OSIEM DNI WRACA RANDALL BAILEY

Randall Bailey (44-8, 37 KO) to były trzykrotny mistrz świata dwóch kategorii. I choć nigdy nie zyskał należytej sławy, to jest powszechnie uważany za jednego z najmocniej bijących zawodników świata bez podziału na dywizje wagowe. Pauzujący od półtora roku niszczyciel w końcu wróci do gry.


WIDEO: CIĘŻKI WILDER, MOLINA JESZCZE CIĘŻSZY

229 funtów, czyli 103,9 kilograma zanotował Deontay Wilder (33-0, 32 KO) przed pierwszą obroną pasa federacji WBC wagi ciężkiej. "Brązowy Bombardier" tak ciężki był tylko raz w całej karierze. Jego rywal - Eric Molina (23-2, 17 KO), zanotował 239,25 funta. Sporo zbijania czeka jeszcze Nicholasa Waltersa (25-0, 21 KO), który ma skrzyżować rękawice z Miguelem Marriagą (20-0, 18 KO). Champion organizacji WBA przekroczył limit wagi piórkowej o 0,65 kg. Poniżej film z ceremonii ważenia.


KLICZKO RIPOSTUJE: NIE ZNAM WALK FURY'EGO

Wygląda na to, że coraz bliżej nam do pojedynku Władimira Kliczki (64-3, 53 KO) z Tysonem Fury (24-0, 18 KO). Mógłby się on odbyć na stadionie Chelsea w Londynie. Dla Ukraińca byłby to powrót na ring brytyjski, bo przecież piętnaście lat temu, gdy jeszcze budował swoją pozycję, podczas gali Lewis vs Botha zastopował w świetnym stylu cenionego wówczas Monte Barretta.