NICHOLAS WALTERS STRACIŁ PAS NA WAŻENIU!

Nicholas Walters (25-0, 21 KO) bije się dopiero jutro, ale już dziś stracił tytuł mistrza świata federacji WBA wagi piórkowej. Dotychczasowy champion nie uzyskał wymaganego limitu.

Podczas oficjalnej ceremonii pięściarz z Jamajki wniósł na skalę 127,4 funta, czyli o 0,65 kilograma za dużo (126 funtów dop. Redakcja). Mimo wszystko robił co mógł by dopiąć swego. Dostał półtora godziny. Gdy wrócił i znów stanął na wadze okazało się, że stracił niewiele. Ważył dokładnie 127 funtów, czyli o 0,45 kg. za dużo.

W tym wypadku w stawce walki pas WBA jest dostępny tylko dla pretendenta - Miguela Marriagi (20-0, 18 KO). Jeśli wygra Walters, wówczas tytuł będzie wakujący.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lRollinsl
Data: 13-06-2015 00:12:52 
Ale spier...lił sprawę!!!
 Autor komentarza: Lukaszz
Data: 13-06-2015 00:13:40 
Walters to naprawdę wielki chłop jak na piórkową. Ma świetne warunki fizyczne i gdy pierwszy raz widziałem go w akcji, w walce z Darchiyanem to zastanawiałem się jak ten gość jest w stanie robić limit tej kategorii.

Dziś już wiemy, że raczej pójdzie w górę. Tylko co z walką z Łomaczenko? Miała być wielka unifikacja, a w ewentualnej walce, o ile teraz wogóle do niej dojdzie będzie na szali tylko pas WBO i automatycznie walka sporo straci na prestiżu. Szkoda. Bardzo liczyłem na to zestawienie i moim faworytem był w nim właśnie potężnie bijący Jamajczyk.

Swoją drogą dziwna sprawa, że dostał 1,5 godziny, a nie 2. Standardowo dostaje się dwie godziny, ale jak widać w tym przypadku nawet te dodatkowe 30min nic by nie zmieniło. Najprawdopodobniej Walters nie jest już w stanie zrobić limitu piórkowej. A jego walka z Wasylem zapewne również nie dojdzie do skutku. Wątpię by katował swój organizm mocno go przy tym osłabiając przed wielką walką, do której przystępowałby mocno wycieńczony robieniem limitu...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.