Archiwum wiadomości z dnia: 2015-05-01

 MAYWEATHER-PACQUIAO. 10 NAJWIĘKSZYCH ZWYCIĘSTW FLOYDA (cz. 2)

Jedyna godna tego określenia Walka Stulecia naszych czasów odbędzie się już za kilkadziesiąt godzin. W sobotę w nocy czeka nas wielkie pięściarskie święto, przygotujmy się więc do niego należycie i przypomnijmy sobie najlepsze występy obydwu wspaniałych rywali. Oto druga część zestawienia największych triumfów w karierze doskonałego Floyda Mayweathera (47-0, 26 KO).WAŻENIE: MAYWEATHER (146 lbs) vs PACQUIAO (145 lbs)

Jutro na ringu w Las Vegas Floyd Mayweather Jr (47-0, 26 KO) skrzyżuje rękawice z Mannym Pacquiao (57-5-2, 38 KO) w walce nazywanej powszechnie potyczką wszech czasów. Filipińczyk zanotował 145 funtów, czyli 65,8 kg. Ważony jako drugi Amerykanin wniósł na skalę 146 funtów, czyli 66,2 kg. Zwycięzca zgarnie trzy pasy mistrzowskie dywizji półśredniej.


PRACOWAŁ Z TUPACIEM, SIEDZI W WIĘZIENIU. FLOYD WYCIĄGNIE SUGE'A?

Kontrowersyjny producent hip-hopowy Suge Knight żyje nadzieją, że Floyd Mayweather Jr (47-0, 26 KO) pokona w walce stulecia Manny'ego Pacquiao (57-5-2, 38 KO). 50-letni Amerykanin, który przebywa w więzieniu z zarzutem zabójstwa, chce, aby po pojedynku bokser, mający zarobić na ringu w MGM Grand nawet 180 milionów dolarów, wpłacił za niego wynoszącą 10 milionów kaucję.


ARUM: POŁOWA GAŻY PACQUIAO NA CELE CHARYTATYWNE

Walka stulecia z Floydem Mayweatherem Jr (47-0, 26 KO) ma przynieść Manny'emu Pacquiao (57-5-2, 38 KO) co najmniej 80 milionów dolarów. Bokser nie zgarnie jednak całej puli. Duża część trafi do jego współpracowników, jeszcze większa do urzędu podatkowego, a być może największa na konta fundacji charytatywnych.
MAŁE PIĘŚCI: DEKONSTRUKCJA WALKI (cz. 2)

Przed Wami druga część małej tetralogii poświęconej walce stulecia. Wczoraj i dziś skupiłem się na aspektach pozasportowych, które mogą zainteresować szerszą publiczność. Jutro przyjdzie czas na analizę stricte techniczną, przeznaczoną wyłącznie dla miłośników boksu. Dajcie z siebie wszystko podczas lektury i merytorycznej dyskusji w sekcji komentarzy. Taka walka zdarza się tylko raz w życiu.


CAIN VELASQUEZ: WYGRA FLOYD, ALE MANNY BYŁBY LEPSZY W MMA

Wszyscy są w Las Vegas. Od gwiazd estrady, przez celebrytów, po sportowców. Wśród nich znalazł się też Cain Velasquez, który z niecierpliwością oczekuje walki stulecia. Mistrz UFC w wadze ciężkiej będzie kibicować Manny'emu Pacquiao (57-5-2, 38 KO), ale twierdzi, że mimo wszystko wygra Floyd Mayweather Jr (47-0, 26 KO).ARBITRAŻ TYSIĄCLECIA

Często bywa tak, że jak się wiele mówi o jakimś pojedynku, analizując go pod kątem tego, co o konkretnych zawodnikach już wiemy, to na bazie tej wiedzy prognozujemy pewne scenariusze. O dwóch legendach tej dyscypliny wiemy już tak dużo, że głosy ekspertów czy innych pięściarzy na temat ewentualnego faworyta, nie są jakimś zaskoczeniem.


MAYWEATHER-PACQUIAO: PROBLEM Z RĘKAWICAMI

Na kilkadziesiąt godzin przed walką stulecia pojawił się mały problem z rękawicami. Trener Manny'ego Pacquiao (57-5-2, 38 KO) Freddie Roach oskarża obóz Floyda Mayweathera Jr (47-0, 26 KO) o to, że nie udostępnił do sprawdzenia Grantów, w których Amerykanin będzie boksować w nocy z soboty na niedzielę.

LEWIS: KTO MÓWIŁ, ŻE BOKS UMIERA?!

Lennox Lewis, który w MGM Grand z bliska będzie się przyglądać walce Mayweather-Pacquiao, cieszy się, że boks wraca na salony. - Ta walka bije wszystkie rekordy, i bardzo dobrze. Kto mówił, że boks umiera?! Jeden pojedynek wygeneruje 200 milionów dolarów! Gdzie jest UFC? - mówi były mistrz wagi ciężkiej.


MAYWEATHER-PACQUIAO. CZWARTA TAKA WALKA W HISTORII

Świat nie widział jeszcze takiej walki: o takie pieniądze - co najmniej 200 milionów dolarów dla obu, tak długo promowanej - przez pięć lat, ani tak szeroko komentowanej - za sprawą mediów społecznościowych. Ale widział trzy inne, które tak samo były walkami stulecia, jak pojedynek Mayweather-Pacquiao.WYNIKI Z NOCY

Dwa dni przed walką stulecia grupa Mayweather Promotions zorganizowała galę w Palms Casino Resort w Las Vegas. Wszystko w ramach rozgrzewki przed wydarzeniami jutrzejszej nocy.