Archiwum wiadomości z dnia: 2015-01-21

 

FONFARA vs CHAVEZ JR: BOB ARUM CHCE ZABLOKOWAĆ POJEDYNEK

- Spotkamy się w sądzie - powiedział na gorąco Bob Arum na wieść o planowanej walce Andrzeja Fonfary (26-3, 15 KO) z Julio Cesarem Chavezem Jr (48-1-1, 32 KO). I wygląda na to, że sławny promotor rzeczywiście będzie próbował zablokować ten zaklepany na 18 kwietnia pojedynek. Tak przynajmniej wynika z jego rozmowy Danem Rafaelem, dziennikarzem stacji ESPN.
WILDER vs STIVERNE: DOBRE WYNIKI OGLĄDALNOŚCI

Amerykanie byli spragnieni nowego mistrza świata wagi ciężkiej i wierzyli w swojego rodaka - Deontay Wildera (33-0, 32 KO). On ich nie zawiódł swoją postawą, zrzucił Bermane'a Stiverne'a (24-2-1, 21 KO) z tronu federacji WBC, a kibice nie zawiedli szefów stacji Showtime, która pokazywała ten pojedynek.REWANŻ WŁODARCZYKA Z DROZDEM 22 MAJA?

Informowaliśmy już Was o planach Grigorija Drozda (39-1, 27 KO), który przełożył pierwszą obronę pasa WBC kategorii cruiser z marca o dwa miesiące naprzód. Teraz rosyjskie media podają konkretną datę ewentualnego rewanżu z poprzednim championem, Krzysztofem Włodarczykiem (49-3-1, 35 KO).JENNINGS: PASY KLICZKI WRÓCĄ DO USA

W weekend Deontay Wilder (33-0, 32 KO) odzyskał dla Stanów Zjednoczonych jeden z czterech najważniejszych tytułów w wadze ciężkiej. W kwietniu trzy pozostałe zamierza przywrócić Ameryce Bryant Jennings (19-0, 10 KO), który zaboksuje w Nowym Jorku z Władimirem Kliczką (63-3, 53 KO). - Nadchodzi moment, na który czekałem. Pasy wracają do domu - grzmi 30-letni pretendent.


RUSZYŁY ROZMOWY WS. WALKI WILDER-FURY

W najbliższych miesiącach może dojść do niezwykle ciekawie zapowiadającej się walki o pas WBC w wadze ciężkiej pomiędzy Deontayem Wilderem (33-0, 32 KO) a Tysonem Furym (23-0, 17 KO). Rozmowy w sprawie pojedynku gigantów zostały już rozpoczęte.NA HORYZONCIE GAMBOA vs LINARES?

Jorge Linares (38-3, 25 KO) mocno zaakcentował miniony rok, zdobywając na ringu w Japonii wakujący tytuł mistrza świata wagi lekkiej federacji WBC. Być może jego rywalem w pierwszej obronie zielonego pasa będzie sławny Yuriorkis Gamboa (24-1, 17 KO).

COSTA JUNIOR RYWALEM DAVIDA PRICE'A W BERLINIE

David Price (18-2, 15 KO) powróci do akcji 21 lutego podczas gali Abraham vs Smith w Berlinie. Rywalem angielskiego kolosa będzie Beato Costa Junior (16-2, 14 KO), który jeszcze w połowie minionego roku był klasyfikowany w czołowej piętnastce rankingu federacji WBO wagi ciężkiej, ale po dwóch porażkach jego akcje spadły.SERGIO MORA: TAYLOR POTRZEBUJE POMOCY

Osiem lat temu zaklepana była już walka niepokonanego wówczas Sergio Mory (27-3-2, 9 KO) z ówczesnym królem wagi średniej, Jermainem Taylorem (33-4-1, 20 KO). Kolejne podejście robiono teraz i 6 lutego obaj mieli skrzyżować rękawice, jednak znów do tej potyczki nie dojdzie. Pomimo tego "Latynoski Wąż" nie ma pretensji do swojego niedoszłego przeciwnika i jest zdania, że Taylor potrzebuje specjalistycznej pomocy.