Archiwum wiadomości z dnia: 2015-01-13

 
WILDER: BARDZO SZANUJĘ KLICZKĘ, ALE MÓGŁBYM GO POKONAĆ

Deontay Wilder (32-0, 32 KO) w sobotni wieczór stanie przed najtrudniejszym zadaniem. Tego dnia wyjdzie do ringu naprzeciw Bermane'a Stiverne'a (24-1-1, 21 KO), mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC. Ale mocarz z Alabamy jest tak pewny swego, że podpuszczony przez dziennikarzy już teraz mówi o ewentualnym starciu z Władimirem Kliczką (63-3, 53 KO), championem pozostałych trzech organizacji.


ŁASZCZYK I WACH JUŻ TRENUJĄ Z BASHIREM

Kilka dni temu dwaj podopieczni Global Boxing, Mariusz Wach (29-1, 16 KO) oraz niepokonany Kamil Łaszczyk (19-0, 7 KO) przylecieli do USA, by rozpocząć przygotowania w gymie stajni Mariusza Kołodzieja w North Bergen. Pięściarze zaczęli trenować pod okiem Jamesa Ali Bushira, który na co dzień jest drugim szkoleniowcem Władimira Kliczki.
PETROW-LUNDY ZA TRZY DNI W NOWYM JORKU

16 stycznia podczas gali w Nowym Jorku w pojedynku wieczoru były pretendent do tytułu mistrza świata wagi junior półśredniej Petr Petrow (35-4-2, 17 KO) skrzyżuje rękawice z Henry Lundym (25-4-1, 12 KO), który swego czasu określany był mianem "samozwańczego czempiona". Pojedynek transmitować będzie stacja ESPN.


BROWNE CHCE ZDOBYĆ PAS PO ORTIZIE

Nie trzeba było długo czekać na chętnych do walki o tymczasowy pas WBA po tym, jak odebrano go przyłapanemu na dopingu Luisowi Ortizowi (21-0, 18 KO). Akces do pojedynku mistrzowskiego zgłosił już Australijczyk Lucas Browne (22-0, 19 KO).
7 LUTEGO KOLEJNA DUŃSKA GALA SAUERLANDA

Grupa Sauerland poinformowała, że 7 lutego we Frederikshavn odbędzie się kolejna gala, na której w pojedynku wieczoru niepokonany Micki Nielsen (16-0, 12 KO) skrzyżuje rękawice Julio Cesarem Dos Santosem (27-3, 24 KO). Stawką pojedynku będzie wakujący tytuł WBC International wagi junior ciężkiej.


SHIELDS O SZPILCE I KRÓTKIM EPIZODZIE Z ADAMKIEM

- Kochałem pracę z nim. Myślę, że zrobiłem z niego lepszego boksera. Trenowałem go przez sześć tygodni, a na siedem dni przed walką dołączył Roger Bloodworth. Ziggy Rozalski mnie o tym uprzedził, ale to ja miałem pozostać głównym szkoleniowcem - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" Ronnie Shields, amerykański trener, który przez kilka tygodni był szkoleniowcem Tomasza Adamka, a teraz zajmie się w Houston Arturem Szpilką (17-1, 12 KO).


WIDEO: AWESOME vs HRYNIUK - FINAŁ MEMORIAŁU LESZKA DROGOSZA

I znów powracamy do Memoriału im. Leszka Drogosza i przedstawiamy Wam finałową walkę w wadze super ciężkiej. Amerykanin Cam F. Awesome - niegdyś znany jako Lenroy Thompson, ma na koncie wygrane z tak znanymi zawodowcami jak Tor Hamer czy Bryant Jennings. Choć międzynarodowych sukcesów dotąd nie osiągnął, to na swoim podwórku pozostaje numerem jeden. U nas jednym z liderów jest Roger Hryniuk i właśnie ci dwaj panowie spotkali się z sobą w potyczce finałowej. Zapraszamy.