Archiwum wiadomości z dnia: 2014-11-29

 CRAWFORD I BELTRAN W LIMICIE

Mistrz WBO Terence Crawford (24-0, 17 KO) i pretendent Raymundo Beltran (29-6-1, 17 KO) zmieścili się w limicie kategorii lekkiej przed walką, która odbędzie się nadchodzącej nocy w Omaha. Podczas oficjalnej ceremonii czempion ważył dokładnie 135 funtów, jego rywal - 134.8.


GŁAŻEWSKI-BRAHMER: OPINIA ALEKSA KUZIEMSKIEGO

Już za tydzień Paweł Głażewski (23-2, 5 KO) zaatakuje Jurgena Brahmera (44-2, 32 KO) i należący do niego pas mistrza świata WBA Regular wagi półciężkiej. O opinię na temat tej potyczki poprosiliśmy cieszącego się już sportową emeryturą Aleksa Kuziemskiego, który przecież z tym samym Brahmerem stoczył niegdyś walkę o mistrzostwo świata, tylko według federacji WBO. Zapraszamy do krótkiej rozmowy na ten temat z naszym ostatnim medalistą mistrzostw świata i Europy.ŁASZCZYK: DUŻO LEPIEJ NIŻ W DZIERŻONIOWIE

- Ze zdrowiem już lepiej i na pewno na radomskim ringu pokażę dużo lepszy boks, niż w Dzierżoniowie - mówi Kamil Łaszczyk (18-0, 7 KO) przed galą "Windoor Boxing Night", która odbędzie się 12 grudnia. W walce wieczoru Mariusz "Viking" Wach (28-1, 15 KO) spotka się z Travisem Walkerem (39-12-1, 31 KO). Transmisja w Polsacie Sport.EUBANK vs SAUNDERS: OPINIE EKSPERTÓW

Już za kilka godzin w Londynie odbędzie się ciekawa gala boksu zawodowego, której głównym wydarzeniem będzie rewanżowy pojedynek Tysona Fury'ego (22-0, 16 KO) i Derecka Chisory (20-4, 13 KO). Nie mniej interesująco zapowiada się jednak bitwa dwóch czołowych, młodych i niepokonanych przedstawicieli dywizji średniej, czyli Chrisa Eubanka Jr (18-0, 13 KO) i Billy Joe Saundersa (20-0, 11 KO).CLEVERLY WRÓCI DO PÓŁCIĘŻKIEJ?

Nathan Cleverly (28-2, 14 KO) rozważa powrót do kategorii półciężkiej. Walijczyk, który stoczył trzy ostatnie walki w wadze junior ciężkiej, nie ukrywa, że porażka z Tonym Bellewem (23-2-1, 14 KO) w ubiegły weekend dała mu do myślenia.
SZOT: SASUN NIE JEST JESZCZE GWIAZDĄ

- Sasun musi się sporo nauczyć, nie jest żadną gwiazdą - mówi doświadczony Krzysztof Szot przed walką z bokserem urodzonym w Armenii, a mieszkającym w Polsce. Dojdzie do niej podczas VI edycji Underground Boxing Show w Wieliczce. Podziemna gala odbędzie się 5 grudnia, transmisja w Polsacie Sport.