Archiwum wiadomości z dnia: 2014-11-21

 

8. MŚ KOBIET: KINGA SIWA NIE ZDOBĘDZIE MEDALU

Ćwierćfinałową porażką Kingi Siwej (60 kg) z 22-letnią Francuzką Estelle Mossely zakończyły start w 8. Mistrzostwach Świata Kobiet w Boksie podopieczne trenerów Pawła Pasiaka i Tomasza Potapczyka. Tegorocznej brązowej medalistce Mistrzostw Europy z Bukaresztu, na co dzień reprezentującej barwy SAKO Gdańsk, naprawdę niewiele zabrakło, by cieszyć się w Jeju City z kolejnego międzynarodowego krążka.

WAŻENIE: MAZUR vs OVSJANNIKOVS

Jutrzejszy występ w Białymstoku będzie dla Tomasza Mazura (1-0, 1 KO) dopiero drugim zawodowym pojedynkiem. Jego rywalem w limicie kategorii junior średniej będzie jednak niewiele bardziej doświadczony Dmitrijs Ovsjannikovs (1-1). Zobaczcie jak obaj prezentowali się na wadze.


SPARING: OPALACH vs SAMEŁKO

Za dokładnie tydzień w Olsztynie odbędzie się gala "Spartan Boxing Night". W rolach głównych wystąpią Przemysław Opalach (15-2, 13 KO) oraz Cezary Samełko (2-0-1, 1 KO). Obaj w ramach przygotowań sparują między sobą i właśnie obszerne fragmenty takiego sparingu prezentujemy Wam poniżej.


SYN NAZYWA MAYWEATHERA TCHÓRZEM

Floyd Mayweather (47-0, 26 KO) jest najlepszym pięściarzem świata i wzorem sportowca, ale lepiej nie naśladować jego zachowań poza ringiem. Byłe partnerki oskarżają chorobliwie zazdrosnego geniusza o psychiczne i fizyczne znęcanie się. Nawet własny syn - któremu "Money" na 15. urodziny zafundował luksusowy wózek golfowy marki Bentley - nazywa swego ojca tchórzem.


ROACH: PACQUIAO ZABIERZE FLOYDOWI ZERO Z REKORDU

Freddie Roach twierdzi, że walki z niepokonanymi zawodnikami dodatkowo motywują Manny'ego Pacquiao (56-5-2, 38 KO). Jutro w nocy Filipińczyk będzie miał szansę wpisać pierwszą porażkę do bilansu Chrisa Algieriego (20-0, 8 KO), ale jego ambicje sięgają dalej - chciałby pobić też Floyda Mayweathera (47-0, 26 KO) i Danny'ego Garcię (29-0, 17 KO).


II WOJNA ANGIELSKO-WALIJSKA

W sobotnią noc na Wyspach Brytyjskich kibice boksu zawodowego z niecierpliwością będą wyczekiwać pierwszego gongu walki wieczoru w Echo Arena w Liverpoolu. Dwaj jej główni bohaterowie - Tony Bellew (22-2-1, 14 KO) i Nathan Cleverly (28-1, 14 KO), znani są z tego, że między linami zostawiają serca i dostarczają emocji.WAŻENIE: LETR vs PYLYPENKO

Włodzimierz Letr (3-3, 2 KO) próbuje odbudować swoją nadszarpniętą trochę reputację, a pomóc mu w tym ma jutrzejsze zwycięstwo nad Igorem Pylypenko (4-18-2, 1 KO). Póki co zobaczcie jak dziś obaj wyglądali podczas ceremonii ważenia.


PREMIERA AUTOBIOGRAFII 'BESTII'

Nieprawdopodobna, a jednak prawdziwa. Bezprzykładnie szczera, okrutna i skandaliczna. Przedwczoraj swoją premierę miała autobiografia Mikea Tysona "Moja prawda", nad którą nasz portal objął patronat medialny. Książka zapowiadana jako "najbardziej męska autobiografia w historii sportu" ukazała się nakładem wydawnictwa SQN.KOMPROMITACJA POLSKIEGO BOKSU, SKRZYWDZONA SANDRA DRABIK

To, co spotkało Sandrę Drabik podczas 8. Mistrzostw Świata Kobiet w Boksie było doznaniem o wiele bardziej bolesnym niż ringowa porażka. Źle się dzieje gdy o wyniku sportowym decydują ustalenia, które zapadają przy "zielonym stoliku", gdy przegrany zamiast pogodzić się z własną słabością, szuka pomocy w regulaminie, by w ten sposób dochodzić "sprawiedliwości".WAŻENIE: ŚWIERZBIŃSKI vs MENDY

Aż 0,9 kilograma przekroczył Patrick Mendy (15-8-1, 1 KO) wymagany limit kategorii średniej przed jutrzejszym spotkaniem z Robertem Świerzbińskim (14-3, 3 KO) o wakujący tytuł mistrza świata mniej poważanej organizacji WBF. Polak wywiązał się ze swoich obowiązków. Zobaczcie jak obaj prezentowali się podczas dzisiejszej ceremonii ważenia.