Archiwum wiadomości z dnia: 2014-11-10

 


HOUSTON: SZPILKA NIGDY TAK DOBRZE NIE BOKSOWAŁ

Ceniony brytyjski ekspert bokserski Graham Houston pochwalił Artura Szpilkę (17-1, 12 KO) za jego postawę w zwycięskiej walce z Tomaszem Adamkiem (49-4, 29 KO). Specjalista, który od lat prowadzi portal fightwriter.com, podkreśla, że był to zdecydowanie najlepszy występ w karierze 25-letniego pięściarza.


JEDENASTU BOKSERÓW HUSARII NA MECZ Z NIEMCAMI

Na mecz powołanych zostało 20. pięściarzy ze wszystkich 10. kategorii. W większości wag trenerzy Zbigniew Raubo i Jerzy Baraniecki będą mieli do dyspozycji po dwóch zawodników. W kat. -49 kg "jedynakiem" jest Dawid Jagodziński (BSB Astoria Bydgoszcz), zaś -60 kg - Dawid Michelus (KS Kontra Elbląg). Obaj są bokserami Husarii.


WIDEO: BRUTALNY NOKAUT AMIRA MANSOURA

To był weekend ciężkich nokautów. Nie tylko na gali Polsat Boxing Night w Krakowie potężne uderzenia kończyły walki. Autorem być może najbardziej brutalnego nokautu ostatnich tygodni jest Amir Mansour (21-1, 16 KO), który udanie powrócił po porażce z rąk Steve'a Cunninghama, niszcząc Freda Kassiego (18-3, 10 KO) piekielnym prawym z doskoku. Zobaczcie sami...


SZPILKA ROZSTANIE SIĘ Z ŁAPINEM?

Artur Szpilka (17-1, 12 KO) nie wyklucza, że zakończy współpracę z trenerem Fiodorem Łapinem. Stanie się tak, jeżeli 25-letni pięściarz zdecyduje się na dłuższy pobyt w Stanach Zjednoczonych, gdzie zamierza się wybrać na początku przyszłego roku.
WIDEO. SKRÓT WALKI KOWALIOW-HOPKINS

Z tym potworem nawet "Kosmita" nie mógł sobie poradzić. Wprawdzie Siergiej Kowaliow (26-0-1, 23 KO) nie dał rady znokautować legendarnego rywala, lecz całkowice go zdominował - Bernard Hopkins (55-7-2, 32 KO) przegrał wszystkie rundy i stracił tytuły federacji IBF i WBA Super. "Krusher" ma więc w posiadaniu wszystkie pasy oprócz WBC należącego do Adonisa Stevensona (24-1, 20 KO).
HOPKINS I KOWALIOW Z WYRAZAMI SZACUNKU O SOBIE

- Ten facet ma strasznie twardą głowę. Zraniłem sobie na niej obie dłonie. Trafiałem go bardzo mocnymi ciosami, a on wciąż stał na nogach - mówił z uznaniem o swoim sobotnim rywalu Siergiej Kowaliow (26-0-1, 23 KO), który pokonując wysoko na punkty Bernarda Hopkinsa (55-7-2, 32 KO) zunifikował trzy pasy mistrzowskie wagi półciężkiej.KURS INSTRUKTORA ... I NIE TYLKO!

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy w nowy rok chcą wejść z nowymi umiejętnościami potwierdzonymi certyfikatem z kursu. Start od stycznia 2015 w Jaworznie. Zajęcia praktyczne będzie prowadził min. Ludwik Buczyński - wieloletni trener kadry narodowej. Wszelkie szczegóły w rozwinięciu.