DUVA: KOWALIOW Z GOŁOWKINEM TYLKO W PÓŁCIĘŻKIEJ

Bill Emes, boxingscene.com

2014-11-10

Promotorka Siergieja Kowaliowa (26-0-1, 23 KO) Kathy Duva zaprzeczyła, aby istniała możliwość walki jej zawodnika z Giennadijem Gołowkinem (31-0, 28 KO) w limicie innym niż wagi półciężkiej. - To Gołowkin musiałby przejść do jego kategorii - stwierdziła.

Przed pojedynkiem Kowaliowa z Bernardem Hopkinsem (55-7-2, 32 KO) zaczęto mówić o starciu Amerykanina z Kazachem, które miałoby się odbyć w umownym limicie pomiędzy wagą superśrednią a półciężką. Kiedy Hopkins przegrał, w jego miejsce wstawiono nazwisko Rosjanina.

- Popatrzcie tylko na rozmiary Siergieja, nie sądzę, aby to był ktoś, kto mógłby w najbliższym czasie walczyć z kimkolwiek w jakimkolwiek umownym limicie. Jeżeli ktoś chce z nim boksować, musi przejść do jego wagi. Jest w końcu mistrzem kategorii półciężkiej. Gdyby Gołowkin zawędrował kiedyś do półciężkiej, a Siergiej nadal by w niej występował, kto wie, może do tej walki by doszło. Wielcy mistrzowie tak robią, sprawdzają swoje umiejętności w innych wagach. To długa tradycja w naszym sporcie – powiedziała Duva.