Archiwum wiadomości z dnia: 2014-10-21

 
ŚWIERZBIŃSKI POWALCZY NA GALI W EŁKU

Zawodnik grupy Wschodzący Białystok Boxing Team Robert "Shy" Świerzbiński (14-3, 3 KO) wystąpi 24 października podczas gali w Ełku. Rywalem Polaka w zakontraktowanym na sześć rund pojedynku będzie pięściarz z Białorusi Andrei Hramyka (10-12-3, 9 KO).BRADLEY: MOŻE BYĆ WOJNA JAK Z PROWODNIKOWEM

Tim Bradley (31-1, 12 KO) nie spodziewa się łatwej przeprawy, kiedy 13 grudnia na ringu w Las Vegas zmierzy się z Diego Chavesem (23-2, 19 KO). Amerykanin szykuje się na wojnę i nie wyklucza, że po starciu z Rusłanem Prowodnikowem, najlepszej walce 2013 roku, teraz kibice mogą go zobaczyć w najbardziej emocjonującym starciu AD 2014.


HANIEBNY CZYN RINGOWEGO BANDYTY

Do skandalicznej sytuacji doszło wczoraj podczas trwających w Zagrzebiu Młodzieżowych Mistrzostw Europy w boksie. Zawodnik gospodarzy Vido Loncar w trakcie ogłaszania wyniku walki, którą przegrał przed czasem, podszedł do sędziego ringowego, powalił go ciosem na deski, a następnie leżącego bił dalej, dopóki nie został ściągnięty z ringu.DONAIRE WRÓCI W MAJU NA FILIPINACH?

Pomimo dotkliwej porażki z rąk Nicholasa Waltersa (25-0, 21 KO), z którym w weekend przegrał przez techniczny nokaut w szóstej rundzie, Nonito Donaire (33-3, 21 KO) myśli już o powrocie na ring. Filipińczyk chciałby zaboksować w swojej ojczyźnie, gdzie nie walczył od 2009 roku.DE LA HOYA: CANELO BĘDZIE WALCZYĆ Z GOŁOWKINEM

W związku z nieustannie rosnącą popularnością Giennadij Gołowkin (31-0, 28 KO) jest przepełniony nadzieją, że w przyszłym roku doczeka się w końcu wielkiej walki na PPV. Chętnych do konfrontacji z Kazachem nie ma wprawdzie wielu, ale szef Golden Boy Promotions Oscar De La Hoya zapewnia, że ma w swojej grupie co najmniej jednego - Saula Alvareza (44-1-1, 31 KO).
POWIETKIN: ZACHOWANIE BRIGGSA TO NIE MÓJ STYL

Już w piątkowy wieczór na Łużnikach w Moskwie dojdzie do niezwykle interesującej konfrontacji w wadze ciężkiej pomiędzy Aleksandrem Powietkinem (27-1, 19 KO) a Carlosem Takamem (30-1-1, 23 KO). Rosjanin bardzo ostro przygotowywał się do tego starcia, ponieważ zdaje sobie sprawę z zagrożenia jakie niosą ze sobą potężne uderzenia Kameruńczyka zamieszkałego na stałe we Francji.OŚWIADCZENIE PZB W SPRAWIE POBICIA POLSKIEGO SĘDZIEGO

Pisaliśmy już dziś o pobiciu polskiego sędziego Macieja Dziurgota, który został zaatakowany w ringu przez chorwackiego pięściarza Vido Loncara, niezadowolonego z przerwania przez arbitra walki z Litwinem Algirdasem Baniulisem. Na to skandaliczne zajście zareagował prezes Polskiego Związku Bokserskiego Zbigniew Górski, wydając oficjalne oświadczenie, którego tekst publikujemy.

FONFARA vs NGUMBU PROMO

Już 1 listopada na ringu w UIC Pavilion w Chicago po świetnej walce o pas WBC powróci Andrzej Fonfara (25-3, 15 KO), który spotka się z Doudou Ngumbu (33-5, 12 KO). Relację z tego wieczoru przeprowadzi stacja Showtime. Póki co przygotowała filmik promujący galę - zapraszamy!
BESTIA PNIE SIĘ W GÓRĘ!

Już chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że Giennadij Gołowkin (31-0, 28 KO) jest prawdziwym królem wagi średniej i zasługuje na wysokie miejsce w rankingu P4P. Podczas minionego weekendu "GGG" niczym walec rozjechał mocnego Marco Antonio Rubio (59-7-1, 51 KO), notując w ten sposób osiemnasty nokaut z rzędu.


ROCZNICA - 'PEŁNOLETNIA' WALKA TYSONA Z GOŁOTĄ

18 lat temu na przedmieściach Detroit doszło do wydarzeń, po raz kolejny zwracających uwagę bokserskiego świata na dwóch pięściarzy, w których karierach nie brakowało dramatycznych i kontrowersyjnych momentów. Wystarczy wymienić nazwiska głównych bohaterów, aby zrozumieć dlaczego ich spotkanie w ringu elektryzowało wówczas miliony ludzi - byli to Mike Tyson i Andrzej Gołota!DARIUSZ MICHALCZEWSKI NOMINOWANY DO GALERII SŁAW!

Wielki zaszczyt spotkał naszego legendarnego mistrza świata wagi półciężkiej oraz chwilowego championa kategorii cruiser - Dariusza Michalczewskiego (48-2, 38 KO). Wieloletni mistrz świata, przez włodarzy federacji WBO uznany za "championa wszech czasów", został właśnie nominowany do Międzynarodowej Bokserskiej Galerii Sław!