MATEUSZ TRYC: JESTEM GOTOWY NA WALKĘ Z WARDEM

- Jestem dużo lepszym bokserem niż przed rokiem, mógłbym skutecznie walczyć z byłym Mistrzem Europy Josephem Wardem - mówi Mateusz Tryc, który po rocznej przerwie wraca do Rafako Hussars Poland.

23-letni Mateusz Tryc (ur. 19.04.1991 r.) jest aktualnym Mistrzem Polski Seniorów i Młodzieżowców w wadze -81 kg. Nowy sezon w lidze zawodowej World Series of Boxing to dla niego dwa główne wyzwania:

- Drużynowym celem jest awans do ćwierćfinału WSB, a indywidualnie chciałbym zdobyć kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. W lidze powinno być trochę łatwiej w odniesieniu do poprzedniego sezonu, bowiem cztery najlepsze zespoły zostały tym razem rozstawione i przydzielone do dwóch grup. Jestem dużo lepszym bokserem niż przed rokiem, mógłbym skutecznie walczyć z byłym Mistrzem Europy Josephem Wardem. Jeśli teraz się spotkamy, to ja wygram, choć on jest niewygodnym, wysokim przeciwnikiem, mańkutem boksującym z odchylenia, nazywałbym go śliskim. Na razie bilans wynosi 2:1 dla Irlandczyka - powiedział Mateusz.

Bokser pochodzący z Wyszkowa, ćwierćfinalista ubiegłorocznych ME (w MŚ odpadł w 1/16 finału), jest jedynym Polakiem sklasyfikowanym w rankingu AIBA. W wadze półciężkiej zajmuje 19 miejsce.

- Ostatni rok spędziłem w niemieckiej Bundeslidze, mocnych rozgrywkach z udziałem zagranicznych pięściarzy. Wygrałem 3 z 7 walk, choć wiele osób mówiło, że aż trzy porażki były mocno naciągane. Zgadzam się z opiniami, bo tylko w jednym pojedynku czułem się słabszy od rywala, w pozostałych na moje oko to ja byłem zwycięzcą. Ale to już przeszłość, najważniejsze, że zdobyłem doświadczenie, obiłem się na ringach, więcej widzę w czasie walk - dodał nowy-stary zawodnik Rafako Hussars Poland.

W sezonie 2014/2015 w Husarii w kat. -81 kg boksować będą prawdopodobnie tylko Tryc i bokser pozyskany z draftu - zaplanowanego na 12 listopada.

- Od 3 listopada rozpoczynamy całym zespołem przygotowania do ligi WSB. Wiem, że w mojej kategorii jest mały problem kadrowy, ale sądzę, że pozyskanie obcokrajowca go rozwiąże. W niedawnej walce miałem ciekawego rywala - Staniocha, ale to raczej jeszcze zbyt młody chłopak na World Series of Boxing. Ja już jestem gotowy do walki. Znakomicie czuję się w wadze -81 kg, wcześniej boksowałem i w -73 kg, co było złą decyzją, i -85 kg. A w ogóle zaczynałem od -91 kg - dodał.

Mateusz ma w dorobku między innymi złoty i srebrny medal MP Seniorów oraz 4 tytuły mistrza kraju młodzieżowców.

- Mateusz jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w naszej drużynie, mającym za sobą starty w MŚ i ME seniorów. Pokazuje charakter w ringu, zaś na co dzień to spokojny, ułożony chłopak. Na pewno doświadczenie z pierwszego sezonu w WSB i roku spędzonego w lidze niemieckiej zaprocentuje w kolejnych rozgrywkach zawodowych - mówi II trener Husarii Jerzy Baraniecki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Spartacus
Data: 21-10-2014 18:26:19 
Juz myslalem, ze z Andre...
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 21-10-2014 18:32:22 
To samo pomyślałem. I chyba taki był cel tego nagłówka, czytasz i myślisz, że jakiś rodzimy no name, chce walczyć z Andre, więc wchodzisz z czystej ciekawości...
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 21-10-2014 19:55:06 
Dobrze ze nie z Darcy Wardem na torze
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.