Archiwum wiadomości z dnia: 2014-10-15

 
WŁADZE WBA OGŁOSIŁY SKŁAD SĘDZIOWSKI NA WALKI MISTRZOWSKIE

Już w najbliższy weekend dojdzie do dwóch bardzo interesujących potyczek o mistrzostwo świata według federacji WBA - w wadze średniej Giennadij Gołowkin (30-0, 27 KO) spotka się z Marco Antonio Rubio (59-6-1, 51 KO), zaś w dywizji piórkowej Nonito Donaire (33-2, 21 KO) stanie naprzeciw Nicholasa Waltersa (24-0, 20 KO). Władze organizacji przedstawiły swoich sędziów na te pojedynki.


ROACH: PACQUIAO SCHODZI DO JUNIOR PÓŁŚREDNIEJ

Wygląda na to, że po wielu latach występów w nienaturalnej dla siebie kategorii półśredniej Manny Pacquiao (56-5-2, 38 KO) zbije kilka funtów i kolejne walki będzie toczył już w limicie 140 funtów. Spekulowano o tym od dawna, a teraz potwierdził to Freddie Roach. - To nasz wybór, nikt nam tego nie narzucał - zapewnia szkoleniowiec.BYŁY TRENER DAWSONA: ON MOŻE POWRÓCIĆ

Wobec porażki Chada Dawsona (32-4, 18 KO) w walce z Tommym Karpencym (24-4-1, 14 KO) zdecydowana większość kibiców i ekspertów przestała wierzyć, że były mistrz kategorii półciężkiej powróci na szczyt. Zdaniem byłego szkoleniowca Amerykanina, "Zły" może jeszcze powrócić do gry.RUBIO: ZNOKAUTUJĘ GOŁOWKINA

Eksperci i kibice nie dają Marco Antonio Rubio (59-6-1, 51 KO) dużych szans w walce z Giennadijem Gołowkinem (30-0, 27 KO), ale Meksykanin jest pełen optymizmu przed sobotnią konfrontacją. Zapowiada, że odpowie ogniem na ogień i spróbuje sprawić sensację.
NADJIB MOHAMMEDI POZNAŁ RYWALA

Nadjib Mohammedi (35-3, 21 KO) pod koniec czerwca nabył status oficjalnego pretendenta do mistrzostwa świata wagi półciężkiej z ramienia federacji IBF. Zdemolował Anatolija Dudczenkę i czeka na swoją mistrzowską szansę, ale żeby nie pozostawać bezczynnym, wystąpi 8 listopada w Atlantic City.

DONOVAN GEORGE RYWALEM PASCALA W GRUDNIU?

Donovan George (26-4-2, 22 KO) będzie najprawdopodobniej rywalem Jeana Pascala (29-2-1, 17 KO) na gali w Montrealu, która odbędzie się 6 grudnia. Podczas tej samej imprezy powracający Lucian Bute (31-2, 24 KO) zmierzy się z Robertem Bolontim (35-3, 24 KO) z Argentyny.
CZAS POWROTÓW!

Izu Ugonoh, Mariusz Wach, Dawid Kostecki i Grzegorz Proksa. Co ich łączy? Oczywiście to, że wszyscy dawno nie boksowali. Powody, jak doskonale wiadomo, były różne, ale jedno jest pewne: żaden z nich jeszcze nie powiedział ostatniego słowa i ich powrót na ring to nie jest kwestia dorobienia do emerytury. Moment na to, by zwrócić na nich uwagę kibiców boksu, wydaje się być lepszy niż jakikolwiek inny.


ODLANIER SOLIS: WRÓCĘ SILNIEJSZY NIŻ KIEDYKOLWIEK

- Chcę uspokoić wszystkich swoich kibiców. Nie straciłem miłości do boksu i wciąż jestem zmotywowany, a ostatnie wydarzenia to jedynie mały przystanek w mojej karierze. Wrócę silniejszy niż kiedykolwiek - zapowiada Odlanier Solis (20-2, 13 KO), który po wycofaniu się z niedawnego terminu ostatecznie podejdzie do rewanżu z Tonym Thompsonem (39-5, 26 KO) 22 listopada w Dusseldorfie.


JOSHUA MOŻE BIĆ JESZCZE MOCNIEJ

Demolujący kolejnych rywali Anthony Joshua (9-0, 9 KO) imponuje wszystkim siłą ciosu, ale mistrz olimpijski zapewnia, że może bić jeszcze mocniej. Musi tylko wznowić trening siłowy, który ostatnio zaniedbywał na rzecz pracy nad innymi elementami.