Archiwum wiadomości z dnia: 2014-07-08

 


CRAWFORD ZOSTANIE W LEKKIEJ NA WALKĘ Z BELTRANEM?

Kiedy dziesięć dni temu Terence Crawford (24-0, 17 KO) pokonał w wielkim stylu Yuriorkisa Gamboę potwierdził wcześniejsze plotki, że prawdopodobnie przeniesie się w górę do kategorii junior półśredniej. Teraz już wiadomo, że raczej zostanie w wadze lekkiej, gdzie piastuje tytuł mistrza świata federacji WBO.

JAKUBOWSKI vs KRASUSKI: FINAŁ MP POLSKI (-91kg)

No i kończymy na dobre naszą relację z zakończonych już dawno 85. Mistrzostw Polski Seniorów w boksie. Ostatnią walką jaką pokażemy jest ostatni finał, który jeszcze Wam nie prezentowaliśmy, czyli potyczka o złoto w kategorii ciężkiej (-91 kg) pomiędzy Igorem Jakubowskim (KB Zagłębie Konin) a Bartłomiejem Krasuskim (Niestowarzyszony). Zobaczcie nasze nagranie w jakości HD.


DAMIAN WRZESIŃSKI: MOGĘ SIĘ BIĆ I Z CIEŚLAKIEM I CHUDECKIM

O Damianie Wrzesińskim (5-0, 3 KO) zrobiło się znów głośniej, kiedy związał się kontraktem z nową grupą Tymex Boxing Promotion. Praktycznie w tym samym czasie pojawiła się również informacja o potencjalnym występie na Polsat Boxing Night, gdzie jako jego rywali wymienia się Michała Chudeckiego (-0-1, 3 KO) lub Krzysztofa Cieślaka (22-5, 7 KO). O tym wszystkim w rozmowie pięściarza z Dawidem Barcikowskim.


NABÓR SĘDZIÓW DO ŚWIATOWEJ LIGI WSB

Już za tydzień losowanie grup w Światowej Lidze Bokserskiej (WSB), a Światowa Federacja Boksu Olimpijskiego (AIBA) podała oficjalne terminy kursów dla sędziów APB/WSB, które odbędą się w Europie, Ameryce i Azji. Najbliższy kurs 11-18 września w Asyżu. Wszyscy aktywni sędziowie (1,2,3*) mają czas na decyzje do 17 lipca. Informacje w rozwinięciu.
CANELO GOTOWY NA ATAK LARY OD PIERWSZYCH RUND

Saul Alvarez (43-1-1, 31 KO) zapewnia, że jest przygotowany na wszystko, co Erislandy Lara (19-1-2, 12 KO) może zaprezentować w ringu podczas ich sobotniej walki. "Canelo" najwyraźniej spodziewa się, że Kubańczyk będzie chciał zaznaczyć swoją przewagę od pierwszych rund, ale nie zamierza mu na to pozwolić.JACK CULCAY PRZED SZANSĄ ZDOBYCIA PASA EBU

Jack Culcay (17-1, 10 KO) w karierze olimpijskiej sięgnął po srebro mistrzostw Europy (2008) oraz złoto mistrzostw świata (2009). Jak donoszą hiszpańskie media, ten utalentowany niemiecki pięściarz kategorii junior średniej już 16 sierpnia w Erfurcie stanie przed szansą zdobycia pierwszego poważnego trofeum w gronie zawodowców.
TROUT: LARA GO WYBOKSUJE, ALE TO CANELO WYGRA

Austin Trout (26-2, 14 KO), których dwóch jedynych porażek w karierze doznał z rąk Saula Alvareza (43-1-1, 31 KO) i Erislandy'ego Lary (19-1-2, 12 KO), twierdzi, że zaplanowana na weekend konfrontacja Meksykanina z Kubańczykiem zakończy się zwycięstwem tego pierwszego. Sugeruje jednak, że niekoniecznie sprawiedliwym.