Archiwum wiadomości z dnia: 2014-06-18

 


ZDJĘCIE DNIA: MASTERNAK I KALENGA TWARZĄ W TWARZ

Przed momentem zakończyła się konferencja prasowa w Kasynie Monte Carlo promująca sobotnią galę. A podczas niej Mateusz Masternak (32-1, 23 KO) zmierzy się z Yourim Kayembre Kalengą (19-1, 13 KO). Lepszy z tej dwójki zostanie tymczasowym mistrzem świata federacji WBA w wadze junior ciężkiej. Zobaczcie w rozwinięciu jak obaj popatrzyli sobie dziś głęboko w oczy.


ŁOMACZENKO: CHCĘ PRZEJŚĆ DO HISTORII BOKSU

Wasyl Łomaczenko (1-1, 1 KO) stanie w weekend przed szansą zostania mistrzem świata już w trzeciej zawodowej walce. Zadanie nie będzie jednak łatwe. Rywalem dwukrotnego czempiona olimpijskiego będzie znakomicie wyszkolony i znacznie bardziej doświadczony wśród profesjonalistów Gary Russell Jr (24-0, 14 KO).


WIDEOBLOG MASTERNAK - KALENGA: ŚRODA (3 DNI DO WALKI)

Już tylko 3 dni zostały do najważniejszej walki w dotychczasowej karierze Mateusza Masternaka (32-1, 23 KO). Jeżeli "Master" na gali w Monte Carlo upora się z niebezpiecznym Yourim Kayembre Kalengą (19-1, 13 KO), zostanie tymczasowym mistrzem świata federacji WBA w wadze junior ciężkiej, co oznacza, że już wkrótce zaboksuje o pełnoprawny tytuł z samym Denisem Lebiediewem (25-2, 19 KO). Nie wybiegajmy jednak tak daleko w przyszłość. Zapraszamy Was do obejrzenia wideobloga, który pokazuje, jak Masternak i jego trener Piotr Wilczewski spędzili dzisiejszy dzień.ANDRADE WIERZY, ŻE POBIJE MAYWEATHERA

Walka z Floydem Mayweatherem (46-0, 26 KO) pozostaje celem numer jeden dla wszystkich zawodników występujących w kategorii półśredniej i junior średniej. Do tego grona dołączył ostatnio mistrz świata federacji WBO w limicie 154 funtów Demetrius Andrade (21-0, 14 KO), który podczas minionego weekendu obronił swój pas, stopując w siódmej rundzie Briana Rose'a (25-2-1, 7 KO).FURY: WACH PIJE ZA DUŻO WÓDKI!

Tyson Fury (22-0, 16 KO) jest bodaj ostatnim na tym świecie pięściarzem, który potrafiłby przejść obojętnie wobec jakiejkolwiek krytyki. Oczywistym jest więc, że Mariuszowi Wachowi (27-1, 15 KO) musiało się oberwać po tym, jak oświadczył, że jego zdaniem Dereck Chisora (20-4, 13 KO) znokautuje Tysona w rewanżu.


RUIZ, JOHN - BIOGRAFIA

John Ruiz urodził się 4 stycznia 1972 roku w Methuen na terenie Stanów Zjednoczonych. Jednak tuż po narodzinach przeniósł się z rodziną do Portoryko (ojciec Johna był portorykańczykiem), gdzie mieszkał przez siedem lat. Ciekawostką jest fakt, iż imiona członków rodziny Johna, odpowiadały imionom członków rodziny prezydenckiej Kennedych - John, Edward (brat), Robert i Jacqueline (rodzice Johna).


WIDEOBLOG MASTERNAK - KALENGA: WTOREK (4 DNI DO WALKI)

Cztery dni przed walką Mateusz Masternak (32-1, 23 KO) zameldował się w Monte Carlo, gdzie w sobotni wieczór spotka się z Youri Kayembre Kalengą (19-1, 13 KO). Stawką ich potyczki będzie tytuł mistrza świata federacji WBA kategorii junior ciężkiej w wersji tymczasowej. Jak wyglądał jego wczorajszy dzień? Wszystko w naszym wideoblogu z Francji, który będzie się ukazywał aż do dnia walki.


OBÓZ PORTERA BOI SIĘ, ŻE BROOK ZREZYGNUJE

9 sierpnia na gali w Nowym Jorku Shawn Porter (24-0-1, 15 KO) ma przystąpić do drugiej obrony tytułu mistrza świata federacji IBF w wadze półśredniej. Rywalem 26-letniego Amerykanina będzie starszy o kilkanaście miesięcy Kell Brook (32-0, 22 KO), który ma za sobą długą historię wycofywania się z ważnych walk.DARIUSZ SNARSKI: ZABRAKŁO TYLKO EFEKTOWNYCH NOKAUTÓW

Ostatnie przetarcie Roberta Świerzbińskiego przed walką o pas WBF, udany powrót odchudzonego Włodzimierza Letra i szybkie zwycięstwo przed czasem debiutanta Tomasza Mazura - tak wyglądała gala "Golden Glove Boxing Night"w Piątnicy, organizowana przez grupę Dariusza Snarskiego Wschodzący Białystok Boxing Team i Urząd Marszałkowski w Białymstoku.


IX MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA - GLIWICE

Ruszyły zapisy do IX Międzynarodowych Mistrzostw Śląska w Boksie. Po niepodważalnym sukcesie naszej ekipy na ME w Bukareszcie, możemy spodziewać się naprawdę wspaniałego współzawodnictwa z rywalkami kilku krajów na światowym poziomie i to na Śląskiej imprezie, która z roku na rok nabiera rozpędu zyskując wręcz miano Małych Mistrzostw Europy o globalnym zasięgu (Chiny, Czechy, Holandia, Kosowo, Niemcy, Słowacja, Ukraina, Węgry - potwierdziły obecność).WIDEO: MASTERNAK I KALENGA TWARZĄ W TWARZ

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Kasynie Monte Carlo doszło do spotkania twarzą w twarz Mateusza Masternaka (32-1, 23 KO) i Youri Kayembre Kalengi (19-1, 13 KO). Przypomnijmy, iż lepszy z tej dwójki zostanie tymczasowym mistrzem świata federacji WBA w wadze junior ciężkiej. Zobaczcie jak panowie patrzyli sobie dziś głęboko w oczy. Szykuje się dobra walka!


PULEW: ZASTĄPIĘ KLICZKĘ NA TRONIE

Kubrat Pulew (20-0, 11 KO) nie przejmuje się opiniami skazujących go na pożarcie ekspertów i zapewnia, że sprawi niespodziankę, kiedy skrzyżuje rękawice z Władimirem Kliczką (62-3, 52 KO). Walka Bułgara z niepokonanym od dziesięciu lat Ukraińcem odbędzie się prawdopodobnie 6 września w Hamburgu.