Archiwum wiadomości z dnia: 2014-06-07

 
PORTER vs BROOK 9 SIERPNIA W NOWYM JORKU

Mistrz IBF w wadze półśredniej Shawn Porter (24-0-1, 15 KO) zmierzy się z obowiązkowym pretendentem Kellem Brookiem (32-0, 22 KO) 9 sierpnia w Nowym Jorku. Na 10 czerwca zaplanowany był przetarg na organizację tego pojedynku, jednak obozy obu pięściarzy wcześniej zdołały osiągnąć porozumienie.
WILDER: CHODZI O HONOR, NIE O PIENIĄDZE

- Tu nie chodzi o pieniądze, tylko o glorię i chwałę. Chcę zobaczyć swoje nazwisko na pasie mistrzowskim, a kiedyś móc powiedzieć, że byłem jego właścicielem - zapewnia oficjalny pretendent do tronu federacji WBC wagi ciężkiej, mocno bijący Deontay Wilder (31-0, 31 KO).


WARD: TYLKO CHAVEZ MNIE NIE UNIKA

Andre Ward (27-0, 14 KO) ma nie tylko problemy z promotorem, ale i ze znajdowaniem klasowych rywali. Amerykanin twierdzi, że jest tylko jeden zawodnik w czołówce wagi super średniej, który jest gotowy z nim boksować - Julio Cesar Chavez Jr (48-1-1, 32 KO).


TAKAM WYPUNKTOWAŁ THOMPSONA

W walce dwóch zawodników zaliczających się do szerokiej czołówki wagi ciężkiej Carlos Takam (30-1-1, 23 KO) wypunktował 42-letniego Tony'ego Thompsona (39-5, 26 KO) i zdobył wakujący pas WBC Silver, co oznacza, że już wkrótce możemy go zobaczyć w pojedynku o mistrzostwo świata.

KONKURS: TYPUJ COTTO-MARTINEZ Z BOKSER.ORG

Zapraszamy do udziału w konkursie dla zarejestrowanych czytelników BOKSER.ORG. Polega on na właściwym wytypowaniu wyniku walki Miguel Cotto (38-4, 31 KO) kontra Sergio Martinezem (51-2-2, 28 KO), która nadchodzącej nocy odbędzie się w Madison Square Garden w Nowym Jorku. Zwycięzca konkursu otrzyma książkę pt. 'Bracia Kliczko', wraz ze zdjęciem i autografem Tomasza Adamka. W rozwinięciu znajdziecie więcej informacji.
GWIAZDY BOKSU NIE PRZEKREŚLAJĄ COTTO

Sergio Martinez (51-2-2, 28 KO) jest faworytem potyczki z Miguelem Cotto (38-4, 31 KO), ale byłe gwiazdy boksu nie spisują debiutującego w wadze średniej Portorykańczyka na straty. Jak mówią, "Junito" jest wystarczająco inteligentny i twardy, aby pojedynek nie sprowadził się do różnicy w warunkach fizycznych.


NASI CENIENI ZA OCEANEM

Największa i najpopularniejsza witryna świata - BOXINGSCENE, zaktualizowała swoje zestawienie dziesięciu najlepszych pięściarzy w każdej kategorii. No i mamy kilka polskich nazwisk wysoko w tym rankingu.


MICHAŁ CIEŚLAK: KULISY WALKI Z ANDRZEJEM WITKOWSKIM

Często prosicie nas o materiały zakulisowe. My wychodzimy Waszym oczekiwaniom naprzeciw i prezentujemy nagranie z zeszłotygodniowej gali w Lublinie. Pokażemy Wam ostatnie minuty Michała Cieślaka (6-0, 3 KO), jednego z najgorętszych polskich prospektów, przed walką z Andrzejem Witkowskim. Zobaczcie jak pięściarze "nakręcają się" przed wyjściem na ring.