KUBAŃCZYCY WYGRYWAJĄ LIGĘ WSB!

Redakcja, Informacja prasowa

2014-06-07

Podobnie jak przed rokiem, kiedy triumfowali pięściarze Astana Arlans Kazakhstan, także i w tym sezonie potrzebna była dogrywka w finale ligi WSB. Tytuł zdobyli bokserzy Cuba Domadores.

Azerowie po piątkowej porażce 2-3 z Kubańczykami, w sobotę przed własną publicznością odrobili straty. To oznaczało dogrywkę w kategorii półśredniej (-69 kg) między aktualnym Wicemistrzem Świata Arisnoydisem Despaigne i urodzonym w Białorusi Azerem Jauhenim Ramaszkewiczem.

W 2008 i 2010 roku Ramaszkiewicz, jeszcze w barwach Białorusi, przegrywał walki finałowe podczas Turnieju im. Feliksa Stamma w Warszawie w wadze -64 kg. W Baku przegrał też z Despaigne 0-3 (46-49, 46-49, 46-49).

Finałowy dwumecz zawodowej ligi World Series of Boxing na żywo oglądali menedżerowie Hussars Rafako Poland - Jarosław Kołkowski i Jacek Szelągowski. Biało-Czerwoni rywalizowali w fazie grupowej WSB m.in. z zespołami Kuby i Azerbejdżanu.

Rok temu była potrzebna dogrywka (w wadze -54 kg - decyduje losowanie) w finale między Astana Arlans Kazakhstan i Ukraine Otomans. Wygrali Kazachowie.