CHINY, MAROKO I WENEZUELA: NOWI RYWALE RAFAKO HUSSARS POLAND

Redakcja, Informacja prasowa

2014-06-07

Nie 12 jak dotychczas, a 15 zespołów będzie uczestniczyło w V sezonie ligi zawodowej WSB. Nowe zespoły są z - w kolejności alfabetycznej, Chin, Maroka i Wenezueli.

Decyzja o powiększeniu rozgrywek World Series of Boxing zapadła w Baku, gdzie rozgrywany jest finałowy dwumecz ligi między Azerbaijan Baku Fires i Cuba Domadores. Wśród przedstawicieli poszczególnych klubów są również menedżerowie Rafako Hussars Poland - Jarosław Kołkowski i Jacek Szelągowski.

W sezonie 2014-15, oprócz biało-czerwonych, wystąpią drużyny z Algierii, Argentyny, Azerbejdżanu, Chin (powrót do ligi), Kazachstanu, Kuby, Maroka, Meksyku, Niemiec, Rosji, Ukrainy, USA, Wenezueli i Włoch.

Liga WSB rozgrywana jest od 2010 roku. Wcześniej uczestniczyły też zespoły z Korei Południowej, Francji, Turcji, Wielkiej Brytanii, Indii i Tajlandii.

Po pierwszym meczu finału bliżej zwycięstwa są bokserzy z Kuby, którzy wygrali z Azerami 3-2. O ich wygranej przesądził Erislandy Savon (-91 kg), spokrewniony z trzykrotnym mistrzem olimpijskim Felixem Savonem.