Archiwum wiadomości z dnia: 2014-06-05

 


KLICZKO vs PULEW: PRZETARG 17 CZERWCA

Za niespełna dwa tygodnie dojdzie do przetargu na walkę Władimira Kliczki (62-3, 52 KO) z Kubratem Pulewem (20-0, 11 KO). Teoretycznie oba obozy mają do tego momentu czas by się dogadać, lecz po wypowiedziach promotorów jasno można obstawiać, iż o organizacji pojedynku zadecyduje właśnie ten przetarg.

WALKA MCHUNU ODWOŁANA

Thabiso Mchunu (16-1, 11 KO) przebojem wdarł się do ścisłej czołówki kategorii cruiser wielkim zwycięstwem nad Eddie Chambersem. Potem odprawił jeszcze groźnego Olanrewaju Durodolę, by jutro wyjść w swojej ojczyźnie naprzeciw Julio Cesara Dos Santosa (26-2, 23 KO). Ale nie wyjdzie...FRAMPTON-MARTINEZ II 6 WRZEŚNIA W BELFAŚCIE

W lutym ubiegłego roku niesiony dopingiem swojej publicznośći w Belfaście Carl Frampton (18-0, 13 KO) znokautował w 9. rundzie Kiko Martineza (31-4, 23 KO), odbierając mu tytuł mistrza Europy w wadze super koguciej. Mogło się wtedy wydawać, że to młody Irlandczyk zbliża się do walki o pas mistrza świata, lecz to Hiszpan dzierży dziś tytuł IBF i pragnie odwetu na jedynym człowieku, który pokonał go przed czasem.TYSON I HOLMES WSPOMINAJĄ ICH LEGENDARNĄ WALKĘ

Pod koniec stycznia 1988 roku broniący wszystkich pasów wagi ciężkiej Mike Tyson (32-0) wyszedł do ringu w Convention Center w Atlantic City z wielkim poprzednikiem, wracającym ze sportowej emerytury Larry Holmesem (48-2). Było między nimi sporo złej krwi, ale dziś z uśmiechem na twarzy wracają do tamtych wydarzeń.


PASCAL CHCE WALKI Z KOWALIOWEM

Jean Pascal (29-2-1, 17 KO) jest kojarzony z Tavorisem Cloudem (24-2, 19 KO) i prawdopodobnie z nim stoczy walkę 27 września. Kanadyjczyk jednak niedawno założył własną grupę i namawia Siergieja Kowaliowa (24-0-1, 22 KO) na potyczkę w niedalekiej przyszłości.


STARCIE KRÓLÓW - MARTINEZ CHCE UKARAĆ COTTO

Już w tę sobotę na ringu w Madison Square Garden odbędzie się pojedynek, który z całą pewnością dołączy do grona tych, które uczyniły nowojorską halę legendarną. 7 czerwca naprzeciwko siebie staną mistrz świata wagi średniej Sergio Gabriel Martinez (51-2-2, 28 KO) i pretendent, który dotychczas podbił trzy niższe dywizje, popularny Miguel Cotto (38-4, 31 KO). Transmisję z tego elektryzującego widowiska przeprowadzi HBO, a w naszym kraju Polsat Sport.


COTTO BIJE MOCNIEJ OD CHAVEZA? ROACH STRASZY MARTINEZA

Do walki coraz bliżej, więc gra psychologiczna jest coraz ostrzejsza. Freddie Roach postanowił wytoczyć ciężkie armaty i stwierdził, że Miguel Cotto (38-4, 31 KO) bije mocniej niż Julio Cesar Chavez Jr (48-1-1, 32 KO), który kilkanaście miesięcy temu omal nie znokautował Sergio Martineza (51-2-2, 28 KO) w dwunastej rundzie.