MAYWEATHER SR: MARTINEZ PRZECIĘTNY, COTTO MOŻE WYGRAĆ

Redakcja, boxeomundial.com

2014-06-05

Miguel Cotto (38-4, 31 KO) nie jest faworytem sobotniej walki z Sergio Martinezem (51-2-2, 28 KO), ale zdaniem Floyda Mayweathera Sr może pokonać większego rywala i zostać mistrzem świata w czwartej kategorii wagowej.

- Martinez miał w ostatnim czasie problemy z rękami i nogami. Floyd by go sprał. Cotto również może dać radę, ma wystarczająco duże umiejętności. Martinez nie boksuje jak mój syn, nie jest nieskazitelny. To przeciętny bokser. Dobrze walczy, ale jest przeciętny. Cotto może go pokonać – stwierdził ojciec i trener najlepszego pięściarza świata.

Senior dodał, że nie miałby nic przeciwko rewanżowi syna z Cotto, którego "Money" pokonał już w 2012 roku. Portorykańczyk zmienił od tamtego czasu trenera i zapewnia, że pod okiem Freddie’ego Roacha poczynił duże postępy. Mayweather Sr przekonuje jednak, że za sprawą Roacha walka nie byłaby dla jego potomka trudniejsza. Wręcz przeciwnie.

- Gdyby Floyd znowu walczył z Cotto, ze mną w narożniku, Miguel zostałby ośmieszony. Może mieć sobie Roacha jako trenera, to tylko ułatwiłoby walkę – powiedział.