Archiwum wiadomości z dnia: 2014-05-19

 

LEGG DLA JOSHUY

Eddie Hearn zapowiadał rywala ze znacznie wyższej półki, lecz wobec kontuzji i paru tygodni rehabilitacji Anthony Joshua (5-0, 5 KO) podczas gali "Froch vs Groves II" 31 maja na stadionie Wembley zmierzy się ze swoim rodakiem Mattem Leggiem (7-2, 3 KO).


POZNAJMY PIERWSZĄ DAMĘ BOKSU ZAWODOWEGO

Chyba nie będzie przesadą, aby uznać Cecilię Braekhus (24-0, 7 KO) za jedną z najlepszych aktualnie zawodniczek bez podziału na kategorie wagowe. Ta mająca 32 lata Pierwsza Dama jest zunifikowaną mistrzynią świata wagi półśredniej, skupiając od kilku lat w swoich rękach prestiżowe pasy federacji WBA, WBC i WBO.
COTTO: UFAM ROACHOWI, POWIERZYŁEM MU KARIERĘ

Współpraca Freddie'ego Roacha z Miguelem Cotto (38-4, 31 KO) zaskoczyła wielu ludzi. Kiedy bokserski świat usłyszał, że portorykański gwiazdor wybierze się do Wild Card, słynny trener wychodził dopiero z dołka, a sam Cotto zdawał się być u schyłku kariery i mało kto spodziewał się, że może jeszcze mieć wiele do zaoferowania.


GROVES PODPISZE KONTRAKT Z SAUERLANDEM?

Zwykle doskonale poinformowany serwis BoxingScene.com podaje sensacyjną informację o tym, że George Groves (19-1, 15 KO) ma zostać zawodnikiem Sauerland Event. "Święty" kończy właśnie przygotowania do rewanżowego pojedynku z Carlem Frochem (32-2, 23 KO). Walka odbędzie się 31 maja na wypełnionym fanatycznymi brytyjskimi kibicami stadionie Wembley.FLETCHER NALEGA NA WALKĘ Z GOŁOWKINEM

Obóz Giennadija Gołowkina (29-0, 26 KO) niechętnie zareagował na wieść o obowiązkowej obronie tytułu WBA w walce z Jarrodem Fletcherem (18-1, 10 KO). "GGG" i jego współpracownicy próbują się wymigać od kolejnego pojedynku z mało znanym rywalem, jednak Australijczyk nie zamierza odpuszczać.


WRACA MORMECK!

Po ponad dwóch latach - czyli od czasu blamażu z Władimirem Kliczko, na ring powróci Jean Marc Mormeck (36-5, 22 KO). Francuz zaboksuje z nieznanym jeszcze rywalem 26 czerwca.


ALVRADO: SĘDZIA POWINIEN LICZYĆ DWA RAZY

Mike Alvarado (34-3, 23 KO) wyszedł do walki z Juanem Manuelem Marquezem (56-7-1, 40 KO) bez jasno nakreślonego planu strategicznego. Przegrał siedem pierwszych rund, w ósmej wylądował na deskach i... dopiero wtedy się obudził - gdy miał nóż na gardle i o wygranej punktowej już mógł zapomnieć.TONEY CHCE WALKI Z CHAMBERSEM

James Toney (76-9-3, 46 KO) ma nadzieję, że uda mu się wystąpić na gali Fury vs Chisora II, która odbędzie się 26 lipca w Manchesterze. "Lights Out" chciałby się na niej zmierzyć z Eddie'em Chambersem (39-4, 21 KO).NIE MA 'NIE MOGĘ'. PIETRZYKOWSKI vs CLAY PIÓREM FELIKSA STAMMA

Pallazzo dello Sporte jest wypełniony po brzegi. Nastrój niezwykłego podniecenia można zauważyć już przed wejściem do pałacu. Ruch panuje niesamowity. Setki autobusów wyładowują entuzjastów boksu - wspominał finałowy dzień zmagań pięściarzy podczas igrzysk olimpijskich w Rzymie w 1960 roku najwybitniejszy polski trener Feliks Stamm. W decydującej walce w wadze półciężkiej Zbigniew Pietrzykowski zmierzył się wówczas z Cassiusem Clayem, później znanym jako Muhammad Ali.