KELLERMAN WIERZY W WALKĘ MARTINEZ vs GOŁOWKIN

Redakcja, fighthype.com

2014-05-19

Komentator telewizji HBO Max Kellerman przypuszcza, że w najbliższych miesiącach zobaczymy w jednym ringu Sergio Martineza (51-2-2, 28 KO) i Giennadija Gołowkina (29-0, 26 KO). Walka Argentyńczyka z Kazachem wyłoniłaby najlepszego boksera kategorii średniej.

Obecnie jest nim Martinez, jednak 39-latek zbliża się do końca kariery i zdaniem wielu kibiców zostanie zastąpiony na tronie właśnie przez Gołowkina. Aby jednak doszło do bezpośredniej konfrontacji, obaj pięściarze muszą wygrać swoje najbliższe pojedynki – Martinez 7 czerwca z Miguelem Cotto (38-4, 31 KO), a Gołowkin 26 lipca z nieznanym jeszcze rywalem.

- Gołowkin posiada pasy, ale nie jest prawdziwym mistrzem wagi średniej. Jest nim Martinez, który na pewno nie będzie chciał, aby po zakończeniu kariery ktoś mógł powiedzieć, że unikał on jakiegoś zawodnika. Dlatego wierzę, że jeżeli Martinez pokona Cotto, zobaczymy jego walkę z Gołowkinem. To pojedynek, o którym marzą kibice boksu – stwierdził Kellerman.

Gołowkin wielokrotnie już wyrażał gotowość do konfrontacji z Argentyńczykiem. Ten z kolei stwierdził niedawno, że po walce z Cotto skoncentruje się na Kazachu. Mając na uwadze to, a także fakt, że obaj boksują na HBO, organizacja pojedynku nie powinna stanowić problemu.