Archiwum wiadomości z dnia: 2014-03-25

 


SZTUKA WALKI W SALACH WYKŁADOWYCH

Pięściarstwo jest fascynujące - to wie każdy z nas, ale sztuką jest pokazać to innym, a najlepiej zachęcić poprzez takie akcje jakie organizowane są przez niektóre kluby. Pierwszy dzień wiosny przywitał uczniów nie wagarami, ale ringowym kunsztem w Szkole Podstawowej i Gimnazjum.


GRADOWICZ WRÓCI NA GALI W MAKAU

Mistrz IBF w wadze piórkowej Jewgienij Gradowicz (18-0, 9 KO) w kolejnej walce zmierzy się prawdopodobnie z obowiązkowym pretendentem Alexandrem Miskirtchianem (24-2-1, 9 KO). Pojedynek ma się odbyć 31 maja podczas gali w chińskim Makau.KURS INSTRUKTORÓW BOKSU

Akademia Trenerów i Instruktorów Sportu uprzejmie informuje, że we współpracy z Polskim Związkiem Bokserskim organizuje szkolenie na stopień instruktora sportu w boksie. Kurs rozpoczyna się w dniu 28 marca 2014 roku.
JAKIE PLANY MA AL HAYMON?

Al Haymon i jego najbliższe plany? Trudno jednoznacznie określić co kombinuje ten chyba najpotężniejszy człowiek w świecie boksu. Do tej pory był jedynie doradcą, w dodatku kilku zawodników, ale ostatnie ruchy zdaniem wielu wskazują na to, że już wkrótce może zaskoczyć i wejść do biznesu ze swoją własną grupą promocyjną.


KALENGA DLA HUCKA?

Według informacji do jakich dotarła redakcja BOKSER.ORG, Youri Kayembre Kalenga (19-1, 13 KO) jest jednym z dwóch kandydatów do starcia Marco Huckiem (37-2-1, 26 KO) o mistrzostwo świata federacji WBO kategorii junior ciężkiej.


KHAN: BĘDĘ WALCZYŁ Z MAYWEATHEREM

Floyd Mayweather (45-0, 26 KO) w krótkiej rozmowie poinstruował Amira Khana (28-3, 19 KO) i Brytyjczyk nagle odzyskał szacunek do króla P4P, którego jeszcze kilka dni temu obrzucał błotem? W jaki sposób "Money' podszedł byłego zunifikowanego mistrza świata wagi junior półśredniej?


PASCAL OCZYSZCZONY

W połowie stycznia Jean Pascal (29-2-1, 17 KO) pokonał rywala zza miedzy - Luciana Bute, ale kilkadziesiąt godzin później został pomówiony o to, że w jego domu doszło do napaści seksualnej. Teraz został oczyszczony z wszelkich zarzutów.FRANKIE GAVIN POWALCZY O PAS EBU

Amatorski mistrz świata z Chicago Frankie Gavin (18-0, 12 KO) prawdopodobnie stoczy wkrótce pojedynek o pas EBU w wadze półśredniej. Jego rywalem będzie dzierżący ten tytuł od ponad dwóch lat Włoch Leonard Bundu (30-0-2, 11 KO).


SIWA vs NOGAJ: FINAŁ MP SENIOREK (-64kg)

Choć w oczach sędziów werdykt nie był jednomyślny, to nikt nie miał wątpliwości co do wygranej Kingi Siwej nad Vanessą Nogaj w pojedynku finałowym kategorii do 64kg podczas zakończonych w miniony weekend Mistrzostw Polski Seniorek. Poniżej prezentujemy zarejestrowany materiał.AGNEW: NIE WIDZĘ W KOWALIOWIE NIC SPECJALNEGO

- Wszystko poszło bardzo dobrze i wcale nie uważam, by to mój rywal był faworytem - twierdzi Cedric Agnew (26-0, 13 KO), który w najbliższą sobotę zaatakuje Siergieja Kowaliowa (23-0-1, 21 KO) i należący do niego tytuł mistrza świata federacji WBO wagi półciężkiej. Dziś włodarze organizacji podali oficjeli na ten pojedynek.


NOWE TWARZE ŚWIATOWEGO BOKSU

Boks jest dyscypliną, w której rankingi poszczególnych kategorii wagowych podlegają ciągłej weryfikacji. Czasami jedna walka sprawia, że gwiazda przestaje być gwiazdą, a nikomu nie znany pięściarz nagle zaczyna być zaliczany do najlepszych.FRAGMENTY SPARINGÓW PRZEMYSŁAWA OPALACHA PRZED WALKĄ Z BARAKATEM

Przemysław Opalach (14-2, 13 KO) powoli odbudowuje się po porażce z Geardem Ajetoviciem. Zawodowiec z Olsztyna odniósł od tego czasu dwie zawodowe wygrane, a już 5 kwietnia w Giżycku stanie w ringu z Bakerem Barakatem (39-15-4, 27 KO). Stawką pojedynku będzie wakujący pas WBC Baltic Silver wagi super średniej. Opalach ma już za sobą najcięższy okres sparingów, w których pomagali mu Mateusz Truszkowski, Piotr Kołodziejczyk oraz Cezary Samełko (2-0-1, 1 KO). Poniżej prezentujemy fragmenty tych sparingów.


MARTINEZ MOŻE SIĘ WYCOFAĆ PO WALCE Z COTTO

Wielu kibiców i ekspertów zastanawia się, jak długo potrwa jeszcze panowanie Sergio Martineza (51-2-2, 28 KO). Król wagi średniej zrobił wielką karierę bardzo późno - jego największe sukcesy przyszły w latach 2009-2012, a dziś "Maravilla" ma już 39 lat i od pewnego czasu nękają go kontuzje. Okazuje się, że czerwcowy pojedynek z Miguelem Cotto (38-4, 31 KO) może być ostatnim w karierze Argentyńczyka.


TURNIEJ BOMBARDIERÓW WYBRZEŻA: FOTORELACJA

W turnieju wzięło udział 16 klubów z pomorza. Ze względu na dużą liczbę zgłoszonych uczestników (prawie 100) organizator, Jarosław Rydzewski był zmuszony do rozegrania walk na dwóch ringach, przy czym na jednym toczyły się walki turniejowe, a na drugim szkoleniowe, ponieważ kluby korzystały z okazji i przywiozły zawodników na walki towarzyskie i pokazowe


HUNTER: NIE SĄDZĘ, ABY COLLAZO ZAATAKOWAŁ KHANA

Luis Collazo (35-5, 18 KO) w swojej ostatniej walce już w drugiej rundzie znokautował Victora Ortiza i niektórzy sugerują, że równie szybko spróbuje się rozprawić 3 maja z Amirem Khanem (28-3, 19 KO). Trener Brytyjczyka Virgil Hunter nie spodziewa się jednak, aby Portorykańczyk nastawiał się na nokaut.JULIO DIAZ PRZETESTUJE THURMANA

Keith Thurman (22-0, 20 KO) ma wszystko, by za kilkanaście miesięcy stać się wielką gwiazdą boksu zawodowego. W tej chwili brakuje mu tylko dużych nazwisk na rozkładzie, bo choć "One Time" w świetnym stylu wygrywał z Janem Zaveckiem i Carlosem Quintaną, to jednak ci dwaj panowie najlepsze mają już dawno za sobą, a Jesus Soto Karass i Diego Chaves nigdy nie osiągnęli mistrzowskiego poziomu.


SHOWTIME CHCE POKAZAĆ WALKĘ FONFARY ZE STEVENSONEM

Zaplanowany na 24 maja pojedynek o pas WBC w wadze półciężkiej pomiędzy Andrzejem Fonfarą (25-2, 15 KO) a Adonisem Stevensonem (23-1, 20 KO), który w założeniu miała pokazać w Stanach Zjednoczonych telewizja HBO, może trafić na antenę Showtime. Stacja transmitująca walki m.in. Floyda Mayweathera Jr złożyła ciekawszą ofertę.


STEVENSON: ZNOKAUTUJĘ FONFARĘ

Adonis Stevenson (23-1, 20 KO) do tej pory dwukrotnie bronił pasa WBC w wadze półciężkiej i dwukrotnie wygrał przed czasem. Nie inaczej będzie, zapewnia Kanadyjczyk, kiedy spotka się 24 maja w Montrealu z Andrzejem Fonfarą (25-2, 15 KO).KLASA BOKSERSKA w LUBLINIE

W Lublinie, wzorem okręgu zachodniopomorskiego gdzie prężnie działa klub Skorpion Szczecin, pojawia się opcja klasy o profilu pięściarskim. Zapisy realizowane będą w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej na rok szkolny 2014/15.