Archiwum wiadomości z dnia: 2022-03-04

 


POŻAR ZAPOROSKIEJ ELEKTROWNI JĄDROWEJ. APEL WŁADIMIRA KLICZKI

W nocy z czwartku na piątek rosyjskie odziały ostrzelały największą elektrownię jądrową w Europie, Zaporoską Elektrownię Atomową. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski niemal natychmiast odbył rozmowę z prezydentem USA Joe Bidenem, by wspólnie omówić sytuację. Zareagował również pozostający wraz z bratem Witalijem (merem Kijowa) w stolicy Władimir Kliczko, były mistrz świata wagi ciężkiej.


KRÓL CANELO SZYKUJE SIĘ NA BIWOŁA (WIDEO)

7 maja w Las Vegas lider współczesnego boksu, król wagi super średniej Saul Alvarez (57-1-2, 39 KO) zmierzy się z mistrzem WBA wagi półciężkiej Dmitrijem Biwołem (19-0, 11 KO). Do pojedynku dojdzie w limicie wagi półciężkiej, ale pas może nie znaleźć się w stawce, gdyż federacja WBA nie sankcjonuje z uwagi na wojnę w Ukrainie walk mistrzowskich Rosjan. Tymczasem trwa obóz przygotowawczy Canelo.
GALA W SAN DIEGO: 'CHOCOLATITO' W LIMICIE, MARTINEZ GO PRZEKROCZYŁ

Mistrz świata WBC wagi muszej Julio Cesar Martinez (18-1, 14 KO), który przechodzi do wagi super muszej, nie zmieścił się dziś w limicie wagowym przed jutrzejszą walką z byłym mistrzem świata czterech kategorii, Romanem Gonzalezem (50-3, 41 KO). Do pojedynku jednak zapewne dojdzie, wkrótce powinniśmy poznać szczegóły ewentualnej kary lub czas, jaki Meksykanin otrzymał na zmieszczenie się w limicie.


WŁADIMIR KLICZKO: WSZYSCY JESTEŚMY UKRAIŃCAMI

Rosyjska ofensywa na Ukrainie postępuje powoli, ale oblężenie Kijowa jest niestety bardzo możliwe i obrońcy stolicy szykują się na nie wszystkimi siłami. W Kijowie są coraz większe kłopoty z dostępem do podstawowych produktów i energii, jednak pomoc wciąż dociera, o czym świadczą dzisiejsze słowa byłego mistrza świata wagi ciężkiej Władimira Kliczki, który wraz z bratem - merem Witalijem - pozostał w mieście.

ERROL SPENCE JR: TRWA SEZON POLOWANIA NA PASY

16 kwietnia w teksańskim Arlington czeka nas pojedynek mistrza świata IBF i WBC wagi półśredniej, Amerykanina Errola Spence'a Juniora (27-0, 21 KO) z mistrzem WBA, Kubańczykiem Yordenisem Ugasem (27-4, 12 KO). Na zwycięzcę może czekać czempion WBO Terence Crawford (38-0, 29 KO). Spence Jr nie chce jednak dziś mówić zbyt wiele o ewentualnym, wyczekiwanym przez kibiców na całym świecie starciu z rodakiem.WAŻENIE PRZED GALĄ TYMEX BOXING NIGHT 20

Przed nami gala Tymex Boxing Night 20. W Dzierżoniowie zobaczymy między innymi walkę o mistrzostwo Europy i Polski. Sasza Sidorenko, Damian Wrzesiński, Michał Soczyński, Michał Leśniak, Kamil Mroczkowski... Będzie co oglądać. Prezentujemy Wam nagranie z dzisiejszej ceremonii ważenia.


JOSEPH PARKER: ODZYSKAŁEM MIŁOŚĆ DO BOKSU

Były mistrz świata wagi ciężkiej Joseph Parker (30-2, 21 KO), który w grudniu zeszłego roku w dobrym stylu wygrał rewanż z Dereckiem Chisorą, od dłuższego czasu przebywa w Wielkiej Brytanii i trenuje wraz z mistrzem WBC Tysonem Furym (31-0-1, 22 KO). Nowozelandczyk odzyskał miłość do boksu i szykuje się do kolejnych wyzwań.