GALA W SAN DIEGO: 'CHOCOLATITO' W LIMICIE, MARTINEZ GO PRZEKROCZYŁ

Mistrz świata WBC wagi muszej Julio Cesar Martinez (18-1, 14 KO), który przechodzi do wagi super muszej, nie zmieścił się dziś w limicie wagowym przed jutrzejszą walką z byłym mistrzem świata czterech kategorii, Romanem Gonzalezem (50-3, 41 KO). Do pojedynku jednak zapewne dojdzie, wkrótce powinniśmy poznać szczegóły ewentualnej kary lub czas, jaki Meksykanin otrzymał na zmieszczenie się w limicie.

Na razie wiemy tyle, że Martinez wniósł dziś w San Diego na wagę 117 funtów (53,1 kg), a Gonzalez 114,7 funtów (52 kg). Limit wagi super muszej to 115 funtów (52,16 kg).

Przypomnijmy, że Martinez zastąpił osłabionego przez koronawirusa Juana Francisco Estradę, który w marcu 2021 roku wygrał długo wyczekiwany rewanż z Gonzalezem niejednogłośną decyzją sędziów.

Pojedynek Gonzalez vs Estrada III może nas czekać w drugiej połowie roku, jutro dostaniemy inne hitowe starcie. Rywal legendarnego, nikarauguańskiego "Chocolatito", ww. Julio Cesar Martinez to bardzo mocny, niepokonany od ponad sześciu lat zawodnik, mistrz świata od 2019 roku.

AKTUALIZACJA: Martinez za drugim podejściem przekroczył limit o 1,4 funta, więc według doniesień zza Oceanu będzie musiał wejść na wagę jutro, w dzień walki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.