Archiwum wiadomości z dnia: 2021-07-04

 


SANTA CRUZ CHCE WALKI Z COLBERTEM, AMERYKANIN JEST NA TAK

Jeden z najlepszych amerykańskich prospektów, Chris Colbert (16-0, 6 KO) pokonał wczoraj jednogłośnie na punkty wicemistrza olimpijskiego Tugstsogta Nyambayara w walce wieczoru gali w Carson i obronił pas WBA wagi super piórkowej w wersji tymczasowej. Teraz Amerykanina wyzywa na pojedynek były czempion czterech kategorii, Leo Santa Cruz (37-2-1, 19 KO).WARREN: JOSHUA WYGRA Z USYKIEM? NIE JESTEM PEWNY

Frank Warren wyczekuje dwóch mistrzowskich walk w wadze ciężkiej. Najpierw 24 lipca w USA Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) zawalczy po raz trzeci z Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO), a we wrześniu Anthony Joshua (24-1, 22 KO) skrzyżuje rękawice w obronie swoich pasów z nieobliczalnym Aleksandrem Usykiem (18-0, 13 KO). O ile promotor wygranej Tysona jest pewny, o tyle łatwej przeprawy i gładkiego zwycięstwa AJ-a już nie.
ALEXANDER WRACA PO DWÓCH LATACH PRZERWY

Jak poinformował serwis Boxingscene.com, Devon Alexander (27-6-1, 14 KO) wróci za niecały miesiąc między liny po ponad dwuletniej przerwie od boksu. Były mistrz świata dwóch kategorii wagowych ostatni pojedynek stoczył w czerwcu 2019 roku, przegrawając w San Jacinto z Ivanem Redkachem. Najbliższy rywal jest Amerykanina już znany.
WIDEO: COLBERT POKONAŁ NYAMBAYARA, RIVERA ODPRAWIŁ FERNANDEZA

Chris Colbert (16-0, 6 KO) wypunktował Tugstsogta Nyambayara (12-2, 9 KO) i obronił pas WBA wagi super piórkowej w wersji tymczasowej. Sędziowie punktowali 117:111 i dwukrotnie 118:110. Wcześniej Michel Rivera (21-0, 14 KO) wstał z desek w szóstej rundzie, by w ósmej akcją lewy-prawy znokautować Jona Fernandeza (21-2, 18 KO). Poniżej skrót walki Colbert vs Nyambayar, a w rozwinięciu Rivera vs Fernandez.


'ZAPŁACIŁBYM 500 DOLARÓW ZA WALKĘ ŁOMACZENKO vs DAVIS W PPV'

Uznany trener i ekspert telewizyjny, Teddy Atlas twierdzi, że pojedynkiem, za którego transmisję w PPV byłby gotów zapłacić najwięcej, jest konfrontacja dwukrotnego mistrza olimpijskiego i zawodowego czempiona trzech kategorii, genialnego Wasyla Łomaczenki (15-2, 11 KO) z innym zawodowym mistrzem świata trzech wag - potężnie bijącym Gervontą Davisem (25-0, 24 KO).


ANGLIA-UKRAINA: BŁYSKOTLIWY KOMENTARZ TYSONA FURY'EGO

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) w swoim stylu skomentował wczorajszą wygraną Anglii nad Ukrainą w ćwierćfinale piłkarskich mistrzostw Europy. Anglicy wygrali w Rzymie 4-0, a charyzmatyczny bokser wzbudził ogromny oddźwięk, porównując zwycięstwo piłkarzy do swojego wielkiego tryumfu sprzed ponad pięciu lat.