TONY YOKA vs PETAR MILAS 10 WRZEŚNIA NA STADIONIE ROLANDA GARROSA

Redakcja, Eurosport

2021-07-04

10 września na tenisowym stadionie Rolanda Garrosa w Paryżu dojdzie wreszcie do kilka razy zapowiadanej walki Francuza, mistrza olimpijskiego i mistrza świata w boksie olimpijskim Tony'ego Yoki (10-0, 8 KO) z Chorwatem Petarem Milasem (15-0, 11 KO). Stawką jest tytuł mistrza Unii Europejskiej wagi ciężkiej, który posiada Yoka.

Obóz Yoki - grupa Ringstar Promotions - wyłożył jesienią 275 tysięcy euro w przetargu na organizację walki, ale Milas wycofał się z pojedynku (zgodnie z regułami podziału miałby prawo do połowy ww. kwoty). Tym razem nie wiadomo, ile pieniędzy może otrzymać Chorwat, który swoją ostatnią dotychczas walkę stoczył w październiku 2019 roku, wygrywając jednogłośnie na punkty z Johnnym Mullerem.

Ostatnia dotychczas walka Yoki - zakończony zwycięstwem przez TKO w dwunastej rundzie pojedynek z Joelem Tambwe Djeko o wakujący pas mistrza Unii Europejskiej (EBU-EU) - miała natomiast miejsce w marcu 2021 roku.

Na gali Yoka vs Milas zobaczymy również prawdopodobnie dwie walki o tytuł mistrza Europy (EBU): Kerman Lejarraga (32-2, 25 KO) vs Dylan Charrat (20-0-1, 6 KO) w wadze junior średniej oraz Igor Michałkin (24-2, 11 KO) vs Mathieu Bauderlique (20-1, 11 KO) w wadze półciężkiej.

Na koniec warto przypomnieć, że na kortach Rolanda Garrosa doszło już do takich walk jak Carlos Monzon vs Jean Claude Bouttier (1973, Monzon obronił tytuł mistrza świata wagi średniej) i Marcel Cerdan vs Holman Williams (1946, Cerdan pokonał amerykańską legendę).