Archiwum wiadomości z dnia: 2020-09-22

 
ANKIETA THE RING: BRIEDIS FAWORYTEM SOBOTNIEJ WALKI Z DORTICOSEM

Już w tą sobotę mistrz świata IBF wagi cruiser, Yuniel Dorticos (24-1, 22 KO) zmierzy się w Monachium z Mairisem Briedisem (26-1, 19 KO) w finale turnieju WBSS. Ta walka budzi szczególne emocje polskich kibiców, którzy pamiętają faule Łotysza w kontrowersyjnie wygranym półfinale z Krzysztofem Głowackim w czerwcu zeszłego roku. A oto jak widzą finał redaktorzy The Ring i ludzie boksu przepytani przez magazyn.

W PRZYSZŁYM ROKU TURNIEJ WBSS W WADZE CIĘŻKIEJ?

Turnieje WBSS miały swoje problemy - m.in. zarzuty dotyczące wypłacalności organizatorów i sędziowskie skandale - ale okazały się odświeżającą formułą, która wiele wniosła do światowego boksu. Jak twierdzi jedna z kluczowych postaci WBSS - niemiecki promotor Kalle Sauerland - przyszły rok może przynieść hitowy turniej w wadze ciężkiej.SPOKÓJ DUCHA POWIETKINA: NIE OGLĄDAM SIĘ ZA SIEBIE

Rewanż Dilliana Whyte'a (27-2, 18 KO) z Aleksandrem Powietkinem (36-2-1, 25 KO) czeka nas już 21 listopada. Rosjanin, zwycięzca pierwszej, sierpniowej walki, nie został uznany przez WBC za pretendenta do tytułu, który jest w posiadaniu Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO). Powietkin zostanie oficjalnym pretendentem dopiero w przypadku zwycięstwa w rewanżu, ale nie zamierza się tym przejmować.