23 PAŹDZIERNIKA ESTRADA I GONZALEZ W OSOBNYCH WALKACH, POTEM REWANŻ

Roman Gonzalez (49-2, 41 KO) w ostatni dzień lutego odzyskał tytuł mistrza świata. Tuż przed pandemią. Idealnie więc wstrzelił się w przerwę i teraz wraca.

Sławny "Chocolatito" 23 października w Mexico City podejdzie do obrony pasa WBA kategorii super muszej, czy też jak kto woli junior koguciej (52,15 kg. dop. Redakcja). Jego rywalem będzie miejscowy pięściarz, dwukrotny pretendent do tytułu mistrza świata, Israel Gonzalez (25-3, 11 KO). Wszystko za oceanem pokaże platforma streamingowa DAZN.

Roman trenuje od połowy lipca w Kalifornii, ale w sobotę przeniesie się do Meksyku i zostanie tam aż do walki.

Co ciekawe tego samego dnia Juan Francisco Estrada (40-3, 27 KO) - mistrz WBC w tym samym limicie, skrzyżuje rękawice z Carlosem Cuadrasem (39-3-1, 27 KO). Jeśli obaj wygrają, a taki jest właśnie plan, prawdopodobnie jeszcze w pierwszym kwartale roku 2021 dojdzie do wyczekiwanego rewanżu Gonzaleza z Estradą. W listopadzie 2012 roku po świetnych dwunastu rundach na punkty zwyciężył "Chocolatito".