SPOKÓJ DUCHA POWIETKINA: NIE OGLĄDAM SIĘ ZA SIEBIE

Rewanż Dilliana Whyte'a (27-2, 18 KO) z Aleksandrem Powietkinem (36-2-1, 25 KO) czeka nas już 21 listopada. Rosjanin, zwycięzca pierwszej, sierpniowej walki, nie został uznany przez WBC za pretendenta do tytułu, który jest w posiadaniu Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO). Powietkin zostanie oficjalnym pretendentem dopiero w przypadku zwycięstwa w rewanżu, ale nie zamierza się tym przejmować.

POWIETKIN ROZPOCZĄŁ PRZYGOTOWANIA DO REWANŻU Z WHYTE'EM >>>

- Jeżeli WBC nie uznaje mnie jako obowiązkowego pretendenta do walki z Tysonem Furym, to znaczy, że mają swoje powody. Szanuję ich decyzję. Jeśli natomiast chodzi o trzecią walkę Fury'ego z Deontayem Wilderem (ma do niej dojść w grudniu tego roku - przyp.red.), to niech wygra lepszy. W drugiej walce Fury zrobił dobrą robotę, bo przeanalizował po pierwszym pojedynku błędy Wildera. Wilder nie wyciągnął z pierwszej walki wniosków. To mogła być przyczyna jego upadku - powiedział Powietkin.

- Czy Dillian Whyte był zbyt zadowolony po tym, jak posłał mnie dwa razy na deski? Nie śledzę tego, co dzieje się w głowach moich rywali ani nie słucham ich wypowiedzi. Lepiej zapytajcie Whyte'a. Ja nie oglądam się za siebie, jestem zadowolony, że utrzymałem koncentrację i przechyliłem szalę zwycięstwa na swoją stronę - dodał Rosjanin, mistrz olimpijski z 2004 roku, który znokautował stojącego u wrót walki mistrzowskiej Brytyjczyka kapitalnym podbródkowym.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: tomekzzar
Data: 22-09-2020 19:01:33 
Klasa sama w sobie,jak odejdzie na sportową emeryture skończy się pewna epoka,Rosjanie ogólnie spoko ludzie,w rewanżu napewno błędy z pierwszej walki będą skorygowane,nie widzę innego wyniku niż wygrana Powietkina przez KO,każdy powyżej 6lat wie że jesli walka bedzie trwała pełny dystans Sasza zostanie zwałkowany.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 22-09-2020 19:02:34 
Sasza jak zwykle pełna klasa i nie daje się wciągać w jakieś słowne przepychanki.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 22-09-2020 19:52:33 
Jak zwykle ostatnio rozsądnie mówi Powietkin. Tylko ta pokora wobec WBC to po prostu polityczna część jego wypowiedzi. No i co do Wildera to nie tylko brak wyciągniętych wniosków ale i skromny repertuar atutów aby nawet najlepsze wnioskowanie przekuć na swoją korzyść (przynajmniej przeciwko komuś takiemu jak Fury).
 Autor komentarza: gerlach
Data: 22-09-2020 20:16:13 
Podoba mi sie prostota tego Boksera, trzezwe spojrzenie na boks, zycie i jego warsztat.
 Autor komentarza: Olimp85
Data: 22-09-2020 22:04:21 
Dobrze ze walcza ze soba najlepsi ale za duzo tych rewanzy. Zamiast trzeciej walki walki Fury Wilder chętniej zibaczylbym Cygana z Antkiem. A Sasza obowiązkowy WBC chociaz w sumie ciekawe co Dilian pokaze w rewanzu bo ma trudny orzech do zgryzienia. Mysle jednak ze jest faworytem 60/40 bo wie ze moze zajechac Ruska. Sasza 5 lat wstecz dlamnie faworytem
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.