Archiwum wiadomości z dnia: 2020-07-26

 


WASILEWSKI: JEŚLI KTOŚ OCZEKIWAŁ OD RAZU NOWEJ JAKOŚCI, TO JEST GŁUPI

Środowisko bokserskie w Polsce podzielił kolejny temat. Powstaje stowarzyszenie pod nazwą Polska Unia Boksu, które zajmie się sankcjonowaniem gal boksu zawodowego nad Wisłą i będzie konkurencją dla działającego od lat Polskiego Wydziału Boksu Zawodowego pod przywództwem Krzysztofa Kraśnickiego. Nad wczorajszą galą Knockout Promotions w Augustowie czuwał nowy podmiot - PUB, nie obyło się jednak bez kontrowersji.

MATYJA PRZYSZEDŁ DO SZATNI STĘPNIA, POGRATULOWAŁ MU WYGRANEJ

Obaj pięściarze byli pewni swego przed ich rewanżem w Augustowie. Wczoraj na gali Knockout Promotions Paweł Stępień (14-0-1, 11 KO) okazał się zawodnikiem lepszym od Marka Matyi (17-2-2, 8 KO) i to jego ręka powędrowała do góry w geście zwycięstwa. Po walce Matyja przyszedł do szatni wygranego i pogratulował mu zwycięstwa. Obaj panowie podziękowali sobie za 10 rund dobrego boksu.


PONAD 280 KG W RINGU! USTINOW WYGRYWA NA BIAŁORUSI

Boks odmrażany jest także na Białorusi. Wprawdzie prezydent tego kraju Aleksandr Łukaszenka wybitnie nie przejmował się pandemią koronawirusa i doradzał obywatelom, aby walczyli z wirusem pijąc wódkę. U naszego wschodniego sąsiada gale boksu są w tym trudnym momencie dalej organizowane. Tak jak dziś w Mińsku, gdzie Aleksander Ustinow (36-4, 26 KO) pokonał przed czasem Tornike Puritchamiashvilego (9-14, 6 KO).


PAWEŁ STĘPIEŃ PO WYGRANYM REWANŻU Z MATYJĄ

- Dopiąłem swego i jestem z tego faktu zadowolony. Muszę pracować z jeszcze lepszymi sparingpartnerami, bo chciałbym boksować z rywalami przynajmniej pokroju Marka - powiedział Paweł Stępień (14-0-1, 11 KO) po udanym rewanżu nad Markiem Matyją (17-2-2, 8 KO) za remis sprzed roku.