Archiwum wiadomości z dnia: 2020-06-27

 


OSKAR SAFARYAN PO WYGRANEJ NAD KULIKIEM: CELEM IGRZYSKA W PARYŻU

- Głównym celem są oczywiście igrzyska w Paryżu, a po nich będę chciał boksować już zawodowo - mówi Oskar Safaryan (+91kg), który pomimo młodego wieku jest aktualnym Mistrzem Polski w gronie seniorów. I jeśli dalej będzie się tak rozwijał, może rzeczywiście mieć szanse na kwalifikację olimpijską w 2024 roku. Wczoraj Oskar pokonał na punkty Adama Kulika, który w ostatnich miesiącach był 'jedynką' naszej reprezentacji.



MASTERNAK PO WYGRANEJ Z RADCZENKĄ: KIBICE LUBIĄ TAKIE PORÓWNANIA

Mateusz Masternak po zdecydowanej wygranej nad Siergiejem Radczenką robił co mógł, by uniknąć porównań do innych Polaków, którzy mieli (nie)przyjemność boksowania z Ukraińcem. - Kibice lubią takie porównania, ja patrzę tylko na siebie - odpowiadał były mistrz Europy. Co teraz? Wznowienie kariery zawodowej, czy też może dalsza rywalizacja o przepustkę olimpijską? Zapraszamy!


SERGIO MARTINEZ WRACA 22 SIERPNIA W HISZPANII

Były król wagi średniej, Argentyńczyk Sergio Martinez (51-3-2, 28 KO) od dawna planował powrót i ogłaszano już jego pojedynki, ale za każdym razem coś stawało na przeszkodzie - ostatnio pandemia koronawirusa, która przeszkodziła w walce na początku czerwca. Teraz jednak poznaliśmy chyba ostateczną datę powrotu Martineza - 22 sierpnia w hiszpańskiej Torrelavedze.






TIM WITHERSPOON: MIKE TYSON ZNOKAUTOWAŁBY WILDERA

Zrzucony w lutym z tronu WBC wagi ciężkiej Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO) podpadł kibicom kilka miesięcy temu stwierdzeniem, że młody Mike Tyson w sumie nie pokonał nikogo poważnego i poległby z nim, gdyby obaj spotkali się w szczytach swoich karier. Już Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) wytłumaczył w ringu Wilderowi, że wcale nie jest tak dobry jak myślał, a teraz swoją szpileczkę 'Brązowemu Bombardierowi' włożył jeszcze Tim Witherspoon.