SERGIO MARTINEZ WRACA 22 SIERPNIA W HISZPANII

Redakcja, Boxingscene

2020-06-27

Były król wagi średniej, Argentyńczyk Sergio Martinez (51-3-2, 28 KO) od dawna planował powrót i ogłaszano już jego pojedynki, ale za każdym razem coś stawało na przeszkodzie - ostatnio pandemia koronawirusa, która przeszkodziła w walce na początku czerwca. Teraz jednak poznaliśmy chyba ostateczną datę powrotu Martineza - 22 sierpnia w hiszpańskiej Torrelavedze.

- Nie obrażę się, jeżeli będę walczył w walce wieczoru. Muszę wrócić teraz, czas gra przeciwko mnie - powiedział uśmiechnięty, 46-letni ''Maravilla'', który jest głównym organizatorem sierpniowej gali. Oprócz Argentyczyka zobaczymy w akcji m.in. gwiazdy hiszpańskiego boksu: mistrza Europy wagi junior średniej Sergio Garcię i byłego mistrza świata wagi super koguciej Kiko Martineza. Gala odbędzie się w czasie, gdy w kantabryjskim mieście będą trwały procesje religijne związane z tradycyjnymi uroczystościami Virgen Grande de Torrelavega. To sprawi, że miasto będzie pełne potencjalnych kibiców, a święto religijne zostanie niejako połączone ze świętem bokserskim.

Przypomnijmy, że Sergio Martinez zakończył karierę po porażce z Miguelem Cotto w 2014 roku i utracie pasa. Argentyńczyk zmagał się z kontuzjami kolana i był z tego powodu sfrustrowany. Dziś twierdzi, że odzyskał miłość do walki i chce dać kibicom nowe emocje. Nie znamy jeszcze nazwiska rywala ''Maravilli'' na sierpniową walkę, wkrótce mamy otrzymać szczegóły.