KLĄTWA TOP RANK: KONTUZJA BARANCZYKA, KOLEJNA GALA OSŁABIONA

Pech nie opuszcza grupy Top Rank. Tym razem chodzi o pojedynek Iwana Baranczyka (20-1, 13 KO) z Jose Zepedą (31-2, 25 KO) w wadze junior średniej, który miał dojść do skutku 7 lipca w Las Vegas. Białorusin doznał jednak kontuzji żebra podczas sparingu, co zmusiło go do wycofania się z walki.

W tej sytuacji możliwe są dwa wyjścia: starcie Baranczyk vs Zepeda zostanie przełożone na drugą połowę lipca lub Zepeda zmierzy się z nowym rywalem 7 lipca. Wszystko zależy od tego, jak poważna jest kontuzja Białorusina, byłego mistrza świata IBF, który w swojej ostatniej walce wygrał w październiku z Gabrielem Bracero, odbudowując się po porażce z Joshem Taylorem w półfinale turnieju WBSS. Z kolei Zepeda, który już dwukrotnie walczył o pas mistrzowski, pokonał w swoim ostatnim, wrześniowym pojedynku samego Jose Pedrazę.

Przypomnijmy, że grupa Top Rank musiała już w tym tygodniu przyjąć dwa ciosy związane z lipcowymi galami: najpierw mistrz świata WBO wagi super piórkowej Jamel Herring dowiedział się, że jest chory na koronawirusa i jego planowana na 2 lipca walka z Jonathanem Oquendo została przełożona. Natomiast planowana na 16 lipca walka Eleider Alvarez vs Joe Smith Jr (eliminator WBO w wadze półciężkiej) została wstępnie przełożona na sierpień z powodu kontuzji barku Alvareza.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.