Archiwum wiadomości z dnia: 2020-06-24

 


TEIXEIRA CHCE WALKI Z CRAWFORDEM I TWIERDZI, ŻE SĄ NA NIĄ SZANSE

Niewielu zawodników wyzywa do walki mistrza świata WBO wagi półśredniej Terence'a Crawforda (36-0, 27 KO). Ostatnio na walkę z Amerykaninem najmocniej nastawia się były mistrz świata, Brytyjczyk Kell Brook, ale kto wie, czy Amerykanin nie wybierze kogoś, kto nie ma wygórowanych wymagań finansowych. Tym kimś mógłby być mistrz świata WBO wagi junior średniej, Patrick Teixeira (31-1, 22 KO).

KRZYSZTOF KOSEDOWSKI NOWYM KOMENTATOREM POLSATU SPORT

Jeśli chodzi o boks, stacja Polsat Sport jest ostatnio w defensywie, tym bardziej, że transfer grup Tymex i MB Promotions do TVP Sport zbiegł się z transferami ekspertów i dziennikarzy. W tej sytuacji również w Polsacie Sport następują zmiany. Dziś stacja poinformowała, że jutro swój debiut jako polsatowski komentator (kontrakt na wyłączność) zaliczy Krzysztof Kosedowski, znany z ciętego języka brązowy medalista olimpijski (1980, Moskwa).SHAKUR STEVENSON O SWOICH SPARINGACH Z WASYLEM ŁOMACZENKĄ

Mistrz świata WBO wagi piórkowej, Shakur Stevenson (14-0, 8 KO) myśli o tym, żeby na stałe przenieść się do kategorii super piórkowej (limit 130 funtów). Liczy m.in. na to, że w nowej wadze zmierzy się z jednym najlepszych bokserów bez podziału na kategorie, mistrzem świata WBA, WBO i WBC Franchise wagi lekkiej Wasylem Łomaczenką (14-1, 10 KO). Amerykanin miał okazję sparować z Ukraińcem i wyciągnął wnioski.
HOLYFIELD: FURY DZIŚ NAJLEPSZY, PORADZIŁBY SOBIE W KAŻDEJ ERZE BOKSU

Wielu dawnych mistrzów lubi dyskredytować tych obecnych, umniejszając ich osiągnięcia. Najlepszym przykładem jest choćby Larry Holmes. On pobiłby praktycznie każdego po swojej erze, a tak przynajmniej sądzi. W podobnym tonie wypowiedział się o Tysonie Furym (30-0-1, 21 KO), lecz osiągnięcia Anglika broni inny wielki mistrz z przeszłości, Evander Holyfield.


GOŁOWKIN O PRZYGOTOWANIACH DO WALKI Z SZEREMETĄ

Trwają przygotowania mistrza świata IBF wagi średniej, Giennadija Gołowkina (40-1, 35 KO) do walki z obowiązkowym pretendentem, Kamilem Szeremetą (21-0, 5 KO). Wciąż nie znamy dokładnego terminu tego pojedynku, ale mówi się, że może się on odbyć na przełomie sierpnia i września. Tymczasem Kazach wchodzi w górach Big Bear na coraz wyższe obroty.