RING TELEGRAM (24 CZERWCA 2020)

Boks nabiera rozpędu. Nie o wszystkim zdążymy napisać szerzej, zapraszamy Was natomiast do naszego cyklicznego Ring Telegramu, a w nim znajdziecie skróty wiadomości z całego świata.

Bardzo szybko rozmyślił się Chayaphon Moonsri (54-0, 18 KO). Mistrz WBC najlżejszej kategorii ogłosił zakończenie kariery, ale już po kilkunastu godzinach postanowił ją wznowić. Prawie 35 lat na karku, oby kiedyś nie żałował...

- Jeśli nie dostaniemy dużej walki w naszym limicie, pójdziemy w górę na walkę z Beterbijewem - mówi Joe Gallagher, trener Calluma Smitha (27-0, 19 KO), mistrza WBA kategorii super średniej. Wspomniany Artur Beterbijew (15-0, 15 KO) to zunifikowany champion IBF/WBC dywizji półciężkiej. Różnica tylko 3,2 kilograma, a przecież Smith ma doskonałe warunki fizyczne. - Beterbijew to nasz plan B, jeśli nie dostaniemy tego czego chcemy w naszej wadze - dodał szkoleniowiec.

Były zgrzyty i duże rozbieżności finansowe, ale ostatecznie dojdzie do walki pomiędzy Amandą Serrano (38-1-1, 28 KO) a Katie Taylor (15-0, 6 KO), czyli wielkimi gwiazdami kobiecego boksu. Nie wiadomo jeszcze kiedy, ale promotor Eddie Hearn zapewnia, że ugaszono pożar.

Boks w Hiszpanii zostanie odmrożony 22 sierpnia. Wróci z miejscowymi gwiazdami - Sergio Garcią (31-0, 13 KO) i Kiko Martinezem (40-9-2, 28 KO).

Informowaliśmy już Was o powrocie Agita Kabayela (19-0, 13 KO), dziś jednak możemy Wam przedstawić jego rywala, z którym skrzyżuje rękawice 18 lipca w Magdeburgu. Naprzeciw niego stanie Evgenios Lazaridis (16–2, 10 KO).

Scott Harrison (27-3-2, 15 KO) był wielkim wojownikiem w ringu, niestety poza nim również. Problemy z alkoholem sprawiły, że najlepsze lata przepił i przesiedział w więzieniu za liczne, mniejsze lub większe rozróby. 43-letni dziś Szkot, w przeszłości dwukrotny mistrz świata wagi piórkowej, wystąpi 18 lipca. Na przetarcie przed poważniejszymi walkami jego rywalem będzie Paul Peers (0-2).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 24-06-2020 12:10:25 
Wiem że Smth ma warunki na LHW, a nawet wyżej, ale niech się lepiej nie wybiera do półcięzkiej, bo Beterbijew go najzwyczajniej w świecie skasuje i to dość brutalnie. Rosjanin to bydle w półcięzkiej.
Anglik ma fajne walki w 168, np Smith - Saunders czy Smith - Jacobs. A jeśli już naprawdę Callum chce do półcięzkiej, to jest przecież Bivol też chyba walczący dla DAZN i w dodatku ma pas WBA
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.