OKOLIE: NAJPIERW GŁOWACKI, POTEM UNIFIKACJA W CRUISER I WAGA CIĘŻKA

Lawrence Okolie (14-0, 11 KO) zdobył już tytuł mistrza Europy, a teraz poluje na tytuł mistrza świata wagi junior ciężkiej. Wciąż czekamy na oficjalne potwierdzenie daty jego potyczki z Krzysztofem Głowackim (31-2, 19 KO) o wakujący pas federacji WBO.

Anglik podczas igrzysk w Rio wyrzucił z turnieju Igora Jakubowskiego. Teraz kosztem innego Polaka chce sięgnąć po pierwszy tytuł mistrza świata. Plan ma następujący - najpierw zdominować limit 90,7 kilograma, by potem przejść do wagi ciężkiej i spróbować swych sił z największymi i najmocniej bijącymi.

- Czas pandemii był bardzo frustrujący, cały świat na moment stanął, bo nikt do końca nie wiedział, co tak naprawdę się dzieje. Ludzie zaczęli walczyć o papier toaletowy. Teraz słyszę, że do mojej walki z Głowackim może dojść w posiadłości Matchroom w Brentwood, ale bądźmy realistami. To przecież walka o mistrzostwo świata i zasługujemy na odpowiednie wynagrodzenie. Nie jestem więc pewien, czy uda się doprowadzić do tego pojedynku w posiadłości w Brentwood. Dopóki jednak będzie to walka mistrzowska, mogę poczekać jak długo trzeba będzie. Pozostaję w treningu i kiedy tylko dostanę sygnał, będę gotowy do walki. Boksowałem już przy pełnych trybunach w O2 Arena czy Stadionie Wembley, jeśli jednak przyjdzie mi toczyć najważniejszą walkę w karierze bez kibiców, przyjmę takie wyzwanie. Celem nadrzędnym jest przecież zdobycie tytułu mistrza świata. Oczywiście niesamowitym przeżyciem byłaby wygrana przed tłumem kibiców, ale ostatecznie liczysz się tylko ty, twój rywal i sędziowie. Kiedy więc zdobędę upragniony tytuł mistrzowski, do pierwszej lub drugiej obrony będę mógł już podejść przy pełnych trybunach. Póki co nie ma co wybiegać za bardzo do przodu, najpierw muszę wygrać - mówi dysponujący świetnymi warunkami fizycznymi Okolie.

THE RING: GŁOWACKI I CIEŚLAK WŚRÓD NAJLEPSZYCH, WYRÓŻNIONY "DIABLO" >>>

- Głowacki to bardzo doświadczony zawodnik, zawsze dobrze przygotowany i mocno bijący. Był już mistrzem świata i jest głodny, by odzyskać tytuł. Nie jest może agresywnym pięściarzem, za to trochę niewygodnym do boksowania. Kiedy jednak znajdę swój dystans i poczuję się komfortowo w ringu, będę brutalny i efektownie zrobię co do mnie należy. Wygrana nad tak uznanym zawodnikiem ugruntuje moją pozycję w wadze junior ciężkiej. Jestem dziś mistrzem Europy, ale kiedyś nie będzie to nikogo obchodziło. Liczy się tylko mistrzostwo świata. Będę więc albo tylko challengerem, albo mistrzem. Zrobię co w mojej mocy, by zostać championem. A kiedy sięgnę po tytuł, od razu będę chciał unifikować pozostałe pasy. Maksymalnie jedna obrona tytułu i ruszę po unifikację. Chcę najpierw zunifikować wszystkie pasy kategorii cruiser, by potem pójść w górę do wagi ciężkiej. Wierzę, że już dziś byłbym w stanie pokonać wielu klasowych "ciężkich", choć kiedy już zmienię kategorię na wyższą, na pewno będę musiał jeszcze trochę popracować nad siłą fizyczną - dodał Brytyjczyk.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 24-06-2020 14:04:25 
Głowacki byłby faworytem tej potyczki, gdyby nie taki długi okres bez boksowania,a sam pojedynek przebiegałby prawdopodobnie coś na wzór batalii z Własowem, która raczej nie porywała efektami specjalnymi. W obecnej sytuacji długiego przestoju, zdecydowanego lidera tej konfrontacji nie widać, a że po stronie anglika jest teren i zapewne odpowiedni sędziowie, "Główkę" czeka nie łatwa przeprawa.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 24-06-2020 14:30:47 
Widzę to zupełnie inaczej. Po tych wszystkich ciosach od Briedisa moim zdaniem długa przerwa działa na korzyść Krzyśka.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 24-06-2020 14:42:06 
Jakby podał przepis na pokonanie siebie "Kiedy jednak znajdę swój dystans i poczuję się komfortowo w ringu" :) pressing, wybijanie z rytmu :)
 Autor komentarza: TheCook
Data: 24-06-2020 15:53:05 
Jesli Krzyskowi nic sie nie stalo po walce z Briedisem to mysle ze Okoli nie ma za wiele czego szukac w tym pojedynku. Jednoglosna wygrana na punkty po stronie Krzysia
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 24-06-2020 16:28:07 
@TheCook

Niby tak, ale walczyć będą w Anglii i trochę strach, bo mogą dziać się cuda. Jak Główka narzuci niezły pressing, to powinno być dobrze.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 24-06-2020 16:56:47 
Trzymam kciuki za Głowackim.
Chciałbym zobaczyć go z tak genialnym boksem jak z Cunninghamem.
Będzie ciężko.
Na punkty prawie bez szans.
Przeciwnik dysponuje niezłą dynamiką i b.mocnym uderzeniem.
 Autor komentarza: BOXER
Data: 24-06-2020 22:02:18 
Główka swój prime miał w okresie walki z Huckiem i Usykiem .Potem zamiast się jeszcze dalej rozwijać to obijał ogórki.Prawie porażka z Radczenko.
Walka z Briedisem pokazała,że jest między nimi przepaść .Teraz Okolie nie do przejścia .
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 24-06-2020 22:09:29 
Mi się wydaje że Głowacki już się skończył i pozostanie Polskie podwórko może kiedyś jeszcze jeden szot na kasę za granicą o jakiś pas teraz wydaje mi się że przegra i to przed czasem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.