GOŁOWKIN O PRZYGOTOWANIACH DO WALKI Z SZEREMETĄ

Trwają przygotowania mistrza świata IBF wagi średniej, Giennadija Gołowkina (40-1, 35 KO) do walki z obowiązkowym pretendentem, Kamilem Szeremetą (21-0, 5 KO). Wciąż nie znamy dokładnego terminu tego pojedynku, ale mówi się, że może się on odbyć na przełomie sierpnia i września. Tymczasem Kazach wchodzi w górach Big Bear na coraz wyższe obroty.

- Mój trener Johnathon Banks już przyjechał do Big Bear, zaczynamy coraz mocniejsze treningi. Bardzo go lubię jako człowieka i trenera, znaleźliśmy wspólny język, wspólne podejście do pewnych spraw i wspólny cel. Teraz będziemy wdrażać nasze idee. Generalnie koncentrujemy się na szybkości, ale nie zdradzam szczegółów. Kluczem do mojego sukcesu jest dyscyplina i poświęcenie, a także szczęśliwe życie rodzinne - powiedział Gołowkin, który chce pobić rekord obron tytułu mistrza świata w wadze średniej. Na razie Kazach i Bernard Hopkins mają po 20 obron, najwięcej w historii (choć kwestionuje się pełnoprawność kilku obron Gołowkina).

- To wspaniałe, że nowa generacja podnosi poprzeczkę, teraz ja ją podniosę, a młodzi bokserzy będą chcieli pobić mój rekord (...) Wciąż uczę się nowych rzeczy o boksie. Więcej analizuję, staję się mądrzejszy. Z każdą walką rośniesz. Każdy przeciwnik pokazuje ci, że ten sport nie ma granic, każdy ma swoje podejście i możliwości stylowe są nieskończone. W boksie zmieniłbym tylko jedno: korupcję. Boks to sport i powinien być uczciwy - dodał ''GGG'', który wciąż nie wymienia nazwiska Kamila Szeremety, ale wszystko wskazuje na to, że właśnie do starcia z Polakiem się szykuje.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.