Archiwum wiadomości z dnia: 2019-11-23

 


NA ŻYWO: PAWEŁ SKRZECZ ZAPRASZA...

Paweł Skrzecz zaprasza... do klubu Akademia Walki Warszawa na Turniej Niepodległościowy o Puchar Burmistrza Pragi-Południe. Przed oficjalnymi walkami zobaczymy najmłodszych zawodników w pojedynkach sparingowych, po których rozpocznie się turniej.

MALIGNAGGI CIEKAWIE O WALCE WILDER vs ORTIZ II

Już dziś w nocy (a właściwie jutro nad ranem - ok. 5.30 czasu polskiego) czeka nas wielki rewanż mistrza świata WBC wagi ciężkiej, Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO) z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO). Amerykanin pokonał Kubańczyka po dramatycznej walce w marcu zeszłego roku i jest teraz dużym faworytem, ale Ortiz przygotował konkretną formę. Bardzo ciekawie o jego szansach mówi były mistrz świata (obecnie m.in. analityk telewizyjny) Paul Malignaggi.
SZPILKA POCIESZA ZIMNOCHA

Artur Szpilka (23-4, 16 KO) i Krzysztof Zimnoch (22-3-1, 15 KO) od kilku lat pozostają skonfliktowani. Ale dziś, po bolesnej dla Krzyśka porażce z niedocenianym trochę Krzysztofem Twardowskim (6-2, 4 KO), Artur pokusił się o ładny gest.


ADAM KOWNACKI O MISTRZOWSKIEJ WALCE Z KUBRATEM PULEWEM

Wczoraj pisaliśmy o możliwości walki Adama Kownackiego (20-0, 15 KO) z Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO) o wakujący pas IBF wagi ciężkiej na gali Wilder vs Fury II 22 lutego. By do mistrzowskiego pojedynku z udziałem Polaka doszło, Andy Ruiz musi przede wszystkim pokonać 7 grudnia Anthony'ego Joshuę (stawką są pasy IBF, WBA i WBO), a potem zwakować pas IBF. Co o tym myśli sam Kownacki?


LENNOX LEWIS CHWALI WILDERA I ZNÓW WBIJA SZPILKĘ AJ'OWI

Były król wagi ciężkiej, Lennox Lewis prowadzi w tym roku medialną wymianę zdań z Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO), który 7 grudnia zmierzy się w rewanżowym starciu z Andym Ruizem Juniorem (33-1, 22 KO). Według Lewisa obecny mistrz WBC Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) był dużo lepiej niż AJ nastawiony do wiedzy, jaką przekazuje dawny czempion.NA ŻYWO: INAUGURACJA TURNIEJU BOKSERSKIEGO

Mała miejscowości Świlcza, ale wszystko wskazuje na to, że będzie to najbardziej uroczysta inauguracja nowego turnieju w tym roku. Przewidziano wiele atrakcji w wykonaniu najmłodszych, ale także występy artystyczne i ciekawe zaplecze gastronomiczne lokalnych specjałów. W roli gościa specjalnego wystąpi zawodowy mistrz Polski wagi ciężkiej Łukasz Różański.


KAMIL ŁASZCZYK: WRACAM DO FORMY

- Za mną osiem tygodni obozu przygotowawczego. Może nie jest to jeszcze szczytowa forma, ale już wysoka. To będzie dobry pojedynek - zapowiada Kamil Łaszczyk (26-0, 9 KO), który za kilka godzin spotka się z solidnym i twardym Aleksandrem Jegorowem (20-2-1, 10 KO).