Archiwum wiadomości z dnia: 2019-10-16

 


McGIRT: CO SIĘ STANIE, GDY CANELO ZOSTANIE TRAFIONY NA KORPUS?

Ciosy na korpus mają być według wielu obserwatorów kluczem do wygranej najlepiej obecnie zarabiającego boksera na świecie, Saula Alvareza (52-1-2, 35 KO) w walce z mistrzem świata WBO wagi półciężkiej, Siergiejem Kowaliowem (34-3-1, 29 KO), do której dojdzie 2 listopada w Las Vegas. Trener Kowaliowa, Buddy McGirt podchodzi do powierzchownych zazwyczaj stwierdzeń z rezerwą.


TOMASZ NOWICKI: TO NASZA TRZECIA WALKA

- Mam za sobą najlepszy okres przygotowawczy i jestem przekonany, że w trzeciej bezpośredniej walce z Błażejem Nowakiem znów damy kibicom sporą dawkę emocji  mówi Tomasz Nowicki (2-0) przed galą Tymex Boxing Night 10, która odbędzie się 19 października w Łomiankach.MOTEN SPARUJE Z JOSHUĄ

Eddie Hearn, promotor Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO), już wcześniej mówił o lepszym doborze sparingpartnerów przed rewanżem z Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO) w porównaniu z pierwszą walką. I pojawiają się pierwsze nazwiska.


OBOZY JOSHA KELLY'EGO I DAWIDA AWANESJANA DOSZŁY DO POROZUMIENIA

Na dziś wyznaczono datę przetargu na organizację walki o mistrzostwo Europy wagi półśredniej między mistrzem - Dawidem Awanesjanem (25-3-1, 13 KO) - i Joshem Kellym (9-0-1, 6 KO). Obozy Rosjanina i Brytyjczyka doszły jednak do porozumienia (decydującą rolę odegrała oferta promotora Kelly'ego, Eddie'ego Hearna) i przetarg nie będzie potrzebny, a wkrótce powinniśmy poznać datę i miejsce pojedynku.


ŻOŁNIERZ - WOJOWNIK ZE ŚWIECIA

Zapraszamy do wywiadu z Jakubem Słomińskim, który w łatwy, prosty i bezdyskusyjny sposób, na młodzieżowych mistrzostwach Polski, radził sobie z przeciwnikami - większość walk wygrywając przed czasem. Dzięki temu pewnie zdobył złoty medal broniąc tym samym mistrzowskiego tytułu.


ZOLANI TETE vs JOHN RIEL CASIMERO 30 LISTOPADA W BIRMINGHAM

Jeden z najlepszych w ostatnich latach bokserów z niższych kategorii wagowych, promowany prez Franka Warrena Zolani Tete (28-3, 21 KO) stanie 30 listopada w Birmingham do trzeciej obrony tytułu mistrza świata WBO wagi koguciej. Jego rywalem będzie były czempion dwóch kategorii wagowych, Filipińczyk John Riel Casimero (28-4, 19 KO).