NIEMCY WYGRALI PRZETARG NA ORGANIZACJĘ WALKI HUCK vs JOYCE

Redakcja, Fightnews

2019-10-16

Firma Huck Service GmbH, której współwłaścicielem jest Marco Huck (41-5-1, 28 KO), wygrała przetarg na organizację walki Niemca o wakujące mistrzostwo Europy wagi ciężkiej z Joe Joyce'em (10-0, 9 KO).

Oferta strony niemieckiej (480 tysięcy euro) okazała się wyższa od oferty, którą złożył promujący Brytyjczyka Frank Warren (358 tysięcy euro). Jeżeli zatem do walki dojdzie (podobno Joyce nie ma nią teraz wielkiej ochoty, ale sprawy zaszły już bardzo daleko po jego wcześniejszych deklaracjach i udziale Franka Warrena w przetargu), to odbędzie się ona w Niemczech.

Przypomnijmy, że 34-letni Huck - były mistrz świata wagi cruiser - od czasu porażki z Aleksandrem Usykiem (wrzesień 2017 roku) walczył tylko dwukrotnie. W 2018 roku znokautował Yakupa Saglama, a w maju 2019 roku wyprowadził nokautujący cios w starciu z Nickiem Guivasem po komendzie "break" i walkę uznano za nieodbytą.

Dużo aktywniejszy od Hucka jest wicemistrz olimpijski, również 34-letni Joyce. W październiku 2017 roku zadebiutował jako zawodowiec i walczył od tego czasu już dziewięć razy. W tym roku najpierw pokonał przed czasem Bermane'a Stiverne'a i Aleksandra Ustinowa, a w lipcu na gali w Londynie wygrał na punkty po trudnej walce z Bryantem Jenningsem.