Archiwum wiadomości z dnia: 2019-10-15

 VALDEZ vs GUTIERREZ I FRAMPTON vs McCREARY 30 LISTOPADA

Dwie ciekawe walki w wadze super piórkowej czekają nas 30 listopada w Las Vegas. Były mistrz w wadze piórkowej Oscar Valdez (26-0, 20 KO) zmierzy się Andresem Gutierrezem (38-2-1, 25 KO), a były mistrz świata wagi super koguciej i piórkowej, Carl Frampton (26-2, 15 KO) skrzyżuje rękawice z Tylerem McCrearym (16-0-1, 7 KO). Zwycięstwa faworytów mogą doprowadzić do walki Frampton vs Valdez, choć nie jest ona w tym momencie priorytetem.


SHAKUR STEVENSON: ZOSTANĘ W PIÓRKOWEJ DLA WALKI Z WARRINGTONEM

W następny weekend Shakur Stevenson (12-0, 7 KO) skrzyżuje rękawice z Joetem Gonzalezem (23-0, 14 KO). W stawce będzie wakujący tytuł mistrza świata federacji WBO wagi piórkowej. Złote dziecko amerykańskiego boksu, wicemistrz olimpijski z Rio, prawdopodobnie po tym starciu przeniesie się o jeden limit w górę. Zrobi wyjątek tylko dla jednego pięściarza - Josha Warringtona (30-0, 7 KO).

CHANTELLE CAMERON: NIE BĘDĘ BEZCZYNNIE CZEKAŁA NA KATIE TAYLOR

Brytyjka Chantelle Cameron (11-0, 7 KO) zmierzy się 9 listopada w londyńskiej York Hall z byłą mistrzynią świata, Argentynką Anahi Ester Sanchez (19-4, 11 KO). Starcie ma status eliminatora do walki z obecną mistrzynią WBC i WBA Jessicą McCaskill (8-2, 3 KO), która w sobotę wygrała z Ericą Anabellą Farias. Co ciekawe, Cameron pokonała w lipcu Anishę Basheel w eliminatorze WBC i uzyskała status obowiązkowej pretendentki do walki z królową wagi lekkiej, Katie Taylor.
USYK WYJAŚNIA WĄTPLIWOŚCI: MOIM TRENEREM JEST ŁOMACZENKO

W sobotniej walce Aleksandra Usyka (17-0, 13 KO) z Chazzem Witherspoonem (38-4, 29 KO) jedną z głównych ról w narożniku Ukraińca sprawował kanadyjski trener i cutman Russ Anber, co skłoniło niektórych obserwatorów do określania Anbera mianem głównego trenera. Sprawę ostatecznie wyjaśnił sam bokser, przypominając, że jego głównym trenerem jest wciąż Anatolij Łomaczenko, ojciec i trener innego ukraińskiego wirtuoza, Wasyla Łomaczenki.


DEREWIANCZENKO O REWANŻU Z GGG I WALKACH Z CANELO I CHARLO

Siergiej Derewianczenko (13-2, 10 KO) stoczył dziesięć dni temu w Nowym Jorku niezwykle zaciętą wojnę z Giennadijem Gołowkinem (40-1-1, 35 KO) o wakujący pas IBF wagi średniej. Wynik mógł pojść w obie strony, ale sędziowie jednogłośnie przyznali zwycięstwo Kazachowi. Teraz celem Derewianczenki jest rewanż z GGG, a także starcia z innymi czempionami - Saulem Alvarezem i Jermallem Charlo.