VALDEZ vs GUTIERREZ I FRAMPTON vs McCREARY 30 LISTOPADA

Redakcja, Informacja prasowa

2019-10-15

Dwie ciekawe walki w wadze super piórkowej czekają nas 30 listopada w Las Vegas. Były mistrz w wadze piórkowej Oscar Valdez (26-0, 20 KO) zmierzy się Andresem Gutierrezem (38-2-1, 25 KO), a były mistrz świata wagi super koguciej i piórkowej, Carl Frampton (26-2, 15 KO) skrzyżuje rękawice z Tylerem McCrearym (16-0-1, 7 KO). Zwycięstwa faworytów mogą doprowadzić do walki Frampton vs Valdez, choć nie jest ona w tym momencie priorytetem.

Valdez, który zadebiutuje w Las Vegas w nowej kategorii, celuje przede wszystkim w starcia z mistrzami świata Miguelem Bercheltem (WBC) i Jamelem Herringiem (WBO). W tej chwili jest numerem jeden w rankingach obu ww. federacji. Jego listopadowy rywal, 26-letni Andres Gutierrez przegrywał dotychczas tylko z Abnerem Maresem i Cristianem Mijaresem, jest na fali trzech zwycięstw z rzędu (w swojej ostatniej, czerwcowej walce pokonał Tomasa Rojasa) i może być w stanie postawić autentyczny opór.

Carl Frampton miał w sierpniu walczyć z Emmanuelem Dominguezem, a następnie z Issacem Dogboe, ale doznał wyjątkowo pechowej kontuzji (pewien mężczyzna potknął się w lobby hotelowym i potrącił ciężki, dekoracyjny element stojący, który przygniótł lewą rękę Framptona, łamiąc mu dwie kości). Teraz celuje m.in. w rewanż z mistrzem świata IBF wagi piórkowej, Joshem Warringtonem, z którym przegrał w grudniu zeszłego roku. W Las Vegas na drodze ''Szakala'' z Belfastu stanie natomiast Tyler McCreary, który nie ma na swoim koncie żadnych naprawdę dużych osiągnięć i mimo dobrego bilansu może nie stanowić prawdziwego wyzwania dla irlandzkiej gwiazdy.