WOKÓŁ WAGI CIĘŻKIEJ - 15 PAŹDZIERNIKA 2019

Redakcja, Informacja prasowa

2019-10-15

Kolejny szalony pomysł Chisory, ogromna wypłata Joshuy i potwierdzona bardzo ciekawa walka. Prezentujemy Wam skrót wiadomości z samej tylko wagi ciężkiej!

Jarrell Miller, niedoszły czerwcowy rywal Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO) przekonuje, że Anglik dostanie za rewanż z Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO) wypłatę w granicach 75 milionów dolarów. Trudno jednak zweryfikować te rewelacje. Rewanż odbędzie się 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej.

Dereck Chisora (31-9, 22 KO) za jedenaście dni skrzyżuje rękawice z Davidem Price'em (25-6, 20 KO). I przekonuje, że... sam sobie będzie trenerem. - Jestem w tym sporcie już tak długo, że sobie poradzę sam. Nie potrzebuję trenera w narożniku, a ni tym bardziej na sali.

A skoro jesteśmy już przy Chisorze - ostatnio chrapkę na starcie z nim ma Martin Bakole (13-1, 10 KO), który w sobotę spotka się z Gabrielem Enguemą (10-9, 6 KO). - Oferowaliśmy Dereckowi walkę, lecz on odmówił. Chisora doskonale wie, że pokonałbym go przed czasem i dlatego będzie mnie unikał - przekonuje niedawny pogromca Wacha.

- Ciężko pracuję na treningach, robię postępy, ale przede mną wciąż sporo do poprawy. Już teraz jestem w dwudziestce najlepszych "ciężkich" na świecie i nie ukrywam, że chciałbym się mierzyć z innymi pięściarzami z TOP 20. Taki mam plan na najbliższą przyszłość - mówi promowany trochę na siłę w Ameryce Jermaine Franklin (20-0, 13 KO). 26-latek z Michigan wcześniej wyrażał zainteresowanie potyczką z naszym Adamem Kownackim (20-0, 15 KO).

Eddie Hearn, promotor Joshuy, ściąga dla niego sparingpartnerów przypominających Ruiza Jr nie tylko stylem walki, lecz również warunkami fizycznymi. - Przed pierwszą walką mieliśmy tylko trzy tygodnie sparingów pod takiego zawodnika. Tym razem zaczęliśmy dużo wcześniej i to z zawodnikami przypominającymi Ruiza. Niższymi, z szybkimi rękoma i dobrymi w półdystansie. Te przygotowania są dużo lepsze - podkręca atmosferę szef grupy Matchroom.

Kubrat Pulew (27-1, 14 KO) 9 listopada spotka się z Rydellem Bookerem (26-2, 13 KO). Ale już teraz - przy pomocy cenionych prawników, próbuje sobie w sądzie zagwarantować starcie ze zwycięzcą rewanżu Joshuy z Ruizem Jr. Bo to przecież on miał być rywalem AJ-a po walce z Meksykaninem 1 czerwca. Wtedy jednak Anglik doznał szokującej porażki i za dwa miesiące stanie przed szansą rewanżu. A Pulew żąda gwarancji, że tym razem nie zostanie wykiwany i w pierwszym półroczu 2020 zaboksuje o tytuł.

Andriej Riabiński, promotor Aleksandra Powietkina (35-2, 24 KO), potwierdził, że jego zawodnik 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej spotka się z Michaelem Hunterem (18-1, 12 KO). - Kontrakty nie zostały jeszcze podpisane, ale doszliśmy do porozumienia - powiedział Riabiński.